Неке мачке су отвореније према људима, док су друге већином тихе и резервисане.
Oglas
Ово може бити збуњујуће искуство за власнике ових животиња, нарочито ако ваша активна мачка наједном постане необично тиха. У већини случајева, власници мачака не знају због чега би њихова љубимца могла да буде тужна и депресивна. У добром делу случајева то је само привремено стање, али је важно да знате шта то изазива депресију код мачака, као и како да се поставите у том случају.
Значи депресије код мачке
- Промене у вокализацији – Уколико ваша мачка више мјауче него обично или то чини очигледно ређе, то је знак депресије. Када је мачка несрећна она ће тихо и жалосно мјаукати.
- Говор тела – Понекад изглед мачијег тела, односно њено држање може да вам да сигнал да је она несрећна. Повијен реп, уши забачене уназад, накострешена длака дуж тела и згрчено тело су знакови да је мачка тужна.
- Агресија – Када је мачка тужна, она врло лако може да постане и агресивна.
- Страх – Туга без сваке сумње доводи до осећања страха. Мачка која је тужна ће се скривати од вас и ваших покушаја да јој приђете.
- Припијање уз власника – Ако ваша мачка није по природи нарочита маза, њено припијање уз вас може да буде одлика депресије.
- Прекомерно спавање – Иако мачке спавају већи број сати у току дана, тужне мачке спавају још дуже.
- Лош начин неговања властитог крзна – Најједноставнији начин да закључите да ли је ваша мачка срећна или не, је тај да обратите пажњу на стање њеног крзна. Ако вам се чини да она не проводи више довољно времена бринући о њему, то је одлика депресије.
- Смањен апетит – Када је тужна, мачка нема жељу за храном, па чак ни за својим омиљеним посластицама.
- Промене у начину обављања нужде – Тужна мачка може почети да мокри ван кутије са посипом.
- Претерано гребање – Иако има свој сталак за гребање који користи да би задовољила ову своју потребу, ако ваша мачка почне ођедном да гребе ваш намештај, она вам шаље поруку да је тужна.
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas