Нова истраживања у свету тврде да је нова варијанта мутације генома Д614Г сада најчешц́и облик коронавируса
Број оболелих случајева од коронавируса широм света тренутно износи преко 10,6 милиона, а нова истраживања показују да је већина тих случајева проузрокована новим, јачим обликом вируса.
Прочитајте још: НИЈЕ КАКО СЕ МИСЛИЛО! Корона вирус претвара људске ћелије у ЗОМБИЈЕ који пуштају изданке и шире се по целом телу (ФОТО)
Научници из Националне лабораторије Лос Аламос да Универзитета Дуке и Универзитета Сајфилд тврде да је нова варијанта названа "Д614Г" сада најчешћи облик.
Вирус мутацијом добија много већи број спољних протеинских "шиљака", што му омогућава да допре у ћелије, тврде амерички научници.
Доктор Сохан де Силва, старији инфектолог каже да су секвенца САРС-ЦоВ-2 у шајнфилду пратили од
почетка пандемије и да им је то омогућило да покажу како је ова мутација постала доминантна у циркулирајућим облицима.
- Потпуно прецизно истраживање је обављено данас и потврђено је да нова варијанта мутације генома Д614Г је више заразна у лабораторијским условима. Подаци до којих је дошао наш тим у Шајнфилду, сугерисали су да је нови облик повезан са већим вирусним оптерећењем у горњим дисајним путевима пацијената са Ковидом, што значи да би се способност вируса да инфицира људе могла повећати- рекао је доктор.
У истраживању су анализирани подаци из читавог света путем базе података ГИСАИД, која укључује десетине хиљада секвенци вируса и који омогућавају истраживачима да процене како се вирус понаша у целом свету.
Прочитајте још: Направљена НОВА ВАКЦИНА против короне! Спремна да истреби вирус и у БУДУЋНОСТИ?!
Докторка Бети Корбер из лабараторије у Лос Амосу каже да је могуће пратити еволуцију САРС-ЦоВ-2 (Цовид-19) у свету, јер светски научници брзо објављују своје податке о вирусној секвенци путем базе података: -Тренутно су на располагању десетине хиљада путања кроз овај пројекат, и то нам је омогућило да идентификујемо појаву варијанте која је брзо постала глобално доминантан облик- каже докторка и додаје да научници верују да он не изазива теже болести.