Сећате ли се када сте последњи пут седели у потпуној тишини и како сте се осећали?
Неким особама у таквим тренуцима није пријатно јер им ослушкивање тишине подстиче негативне мисли, изазива страх, празнину, усамљеност, бес...
Прочитајте још: Психолози тврде: Партнер може да приреди НАЈВЕЋИ СТРЕС у животу. Да ли знате КАКАВ?
Али колико год нам се чинило да је тишина неугодна, она је добра јер представља тренутак сусрета са сопственим мислима. То нам даје прилику да на миру размишљамо о важним животним питањима, боље сагледамо одређену ситуацију и донесемо исправније одлуке.
Тишина је благотворна.
Стручњаци сматрају да свако треба да ради на самоспознаји, личном развоју и медитацији јер нико осим нас не може да испуни празнину коју осећамо, ни радио, ни телевизија, нити друштвене мреже, али ни пријатељи.
Тишина умирује наш мозак и чини да се осећамо спокојно. Успоравањем мозга, успорава се и наше дисање. Тишина репарира мождане ћелије, а тај процес започиње после два сата проведена у тишини.
Прочитајте још: Ако се БРАК КЛИМА решење је веома, ВЕОМА ЈЕДНОСТАВНО!
Тако постајемо свеснији окружења и успевамо да чујемо звукове које раније нисмо имали прилику, на пример шум ветра, цвркут птица, шушкање лишћа, пуцкетање грана... У потпуној тишини мозак има прилику да се фокусира на одређене ствари без напора и ометања. То радимо несвесно, тако што наш ум лута од једне до друге мисле.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ