Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

5 техника које чине да другима будемо симпатичнији: Овакви људи су омиљени у друштву

Научници су доказали да се одлуке о симпатији доносе несвесно у секунди. Добра вест је да на то можете да утичете, а 5 техника помоћи ће вам да постанете магнет за људе.

1732791916_shutterstock_2066869928-2-.jpg
Фото: Схуттерстоцк
Oglas

Замислите да уђете у собу и све очи се аутоматски окрећу ка вама. Људи осећају привлачност према вама, жуде за вашом пажњом и комуникацијом. То није магија, већ резултат суптилног коришћења психолошких техника. Постоји 5 једноставних, али моћних техника које ће вам помоћи да постанете особа од које нико не може да скрене поглед.

Зашто људи бивају привучени неким особама, а друге избегавају?

Не ради се само о изгледу или способности да разговарате на прави начин. Научници су доказали да се већина одлука о симпатији доноси подсвесно. Осетимо ко нам се допада буквално у секунди. А добра вест је: на то можете да утичете!

Магнет за људе није дар или урођени квалитет. То је вештина која се може развити. Примењујући ове технике у пракси, не само да ћете постати живот забаве, већ ћете успоставити дубље и искреније односе са људиума.

Само треба да примените следеће технике:

1. Моћ искреног осмеха - Душенов ефекат

Када се осмехнете, активирају се не само мишићи око усана, већ и мишићи око очију. Овај прави, "живи" осмех изазива саосећање код других. Научници то зову "Душенов ефекат" и експериментално је доказано: људи који се искрено смеју другима изгледају као пријатељски расположенији и поузданији.
Савет: Пре важног састанка размишљајте о нечему пријатном како бисте измамили природан осмех.

2. Огледање - тајно оружје комуникације

Обратите пажњу на то како седите, причате, па чак и дишете када је неко привлачан поред вас. Највероватније, подсвесно копирате његове гестове и начин говора. То се зове пресликавање и функционише у оба смера. Људи обожавају особе који им изгледају "слични“. То ствара осећај поверења и интимности.

Како да га користите: Нежно опонашајте гестове, интонацију или чак држање друге особе. Само не претерујте - све би требало да изгледа природно.

3. "Хало ефекат" - како постати идеалан у очима других

Да ли сте знали да један позитиван аспект ваше личности може засенити све друге? На пример, ако изгледате великодушно, људи ће аутоматски претпоставити да сте љубазни, паметни и од поверења. "Хало ефекат" или ефекат првог утиска заснован је на претпоставци да укупан утисак човека о некој особи може да буде заснован чак и на само једном податку који има о њој. На пример, реците нешто лепо или дајте мали комплимент на почетку разговора. То ће створити позитиван утисак који се неће дуго заборавити.

4. Уметност активног слушања

Колико често слушате да бисте заиста разумели, а не само да бисте одговорили? Људи воле да се чују. Ако покажете искрено интересовање за оно што друга особа говори, аутоматски ћете јој постати важни.

Ово су технике активног слушања:

  • Климните у знак сагласности.
  • Поставите питање.
  • Поновите оно што сте чулии својим речима с времена на време да покажете да разумете.

5. Моћ личних прича - ухватите емоције

Људи воле оне који умеју да причају занимљиве приче. То буди емоције и ствара везу. Поделите мале, али емоционално набијене приче из свог живота. Нека буду смешне, дирљиве или инспиративне. На пример, уместо да само кажете да волите да путујете, причајте о томе како сте се једном изгубили у страном граду и пронашли неочекиване пријатеље.

Како функционише магија ових техника? Свака од описаних метода заснива се на једноставном принципу: људи желе да се осећају важним. Ако им покажете да их цените и да сте отворени за комуникацију, они ће бити привучени вама.

А шта да НЕ радите?

  • Не покушавајте да угодите свима. То брзо изазива замор и неповерење.
  • Не прекидајте - то тренутно уништава симпатију.
  • Не заборавите на осећај пропорције. Претеривање се одмах примети.

(Сенса)

БОНУС ВИДЕО

 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas