Не морате да имате много пара да бисте били богати
Људи једноставно заборављају шта је заправо богат живот и време троше да зараде новац.
1. Богатство се не мери новцем
Људи који теже богатом животу своје идеје о томе најчешће граде на основу чланака из пословних публикација, слика из филмова и на основу стереотипа. Тако се формира погрешно или непотпуно разумевање. Циљ постаје сам процес јурњаве за великим новцем, који се доживљава као обавезан елемент. Често овај пут води у ћорсокак, украшен ручно рађеним декором светски познатих мајстора.
Велики новац сам по себи не чини живот богатим, не доноси срећу и пуноћу сензација, иако може купити краткотрајну радост.
Можете пронаћи и управо супротну причу - где човек са платом нешто изнад просечне живи прилично богато и срећно, јер је нашао баланс и добио све што му је потребно. Једноставно речено, да бисте живели богато, потребне су вам одређене ствари и емоције. Они треба да постану конкретан циљ, али не и бројеви на банковном рачуну.
2. Дизајнирајте свој животни стил
Постоје две главне стратегије планирања живота. Први се заснива на томе где особа жели да се креће. Други означава правац у коме се особа може кретати. Између њих постоји значајна разлика. Један тражи могућности за раст, други се прилагођава расположивим ресурсима, било да су то плата, количина слободног времена или стечене вештине. Укључујући се у дугорочно планирање засновано на реалним жељама, а не на постојећој стварности. Поготово ако то не одговара идеји о богатом животу.
Најлакше је започети процену количине расипничких трошкова. Свако са просечном платом може да потроши мало мање, а да не буде на хлебу и води и да не истроши своје бачене ствари. То значи имати приступ штедњи која готово да неће утицати на ваш животни стандард, али ће вам омогућити да уштедите новац. Након што сте уштедели одређену количину, ставите је на посао. Чак ће и депозит у банци бити бољи од чувања испод душека. Ствар је у стварању пасивног прихода и постепеном повећању његовог обима. И важно је обратити пажњу на начин живота. На пример, ако сањате да постанете дигитални номад, 20-годишња хипотека или рани брак могу бити непремостиве баријере.
3. Планирајте будућност и делујте у садашњости
Без планирања богат живот је неостварив, али је важно не заглавити у мислима и не покушавати да наслојавамо будућност на садашњост. Снови о трошењу огромне количине новца за 5 или 10 година и даље могу остати нереални. То није акциони план, већ само фантазија. Један од најпопуларнијих савета каже да сада морате да живите као богата особа, чак и ако нисте богати. Прилично опасна игра која може уништити и садашњост и будућност. Радије размишљате као богата особа, али наставите да живите у складу са својим могућностима. Запамтите да је ваша теоријска богата будућност обликована доследним акцијама у садашњости. Дивна будућност неће доћи изненада, неће бити посебног дана који ће се све из корена променити. Предстоји много посла од хиљада малих корака.
(Сенса)
БОНУС ВИДЕО