Sećate li se kada ste poslednji put sedeli u potpunoj tišini i kako ste se osećali?
Nekim osobama u takvim trenucima nije prijatno jer im osluškivanje tišine podstiče negativne misli, izaziva strah, prazninu, usamljenost, bes...
Pročitajte još: Psiholozi tvrde: Partner može da priredi NAJVEĆI STRES u životu. Da li znate KAKAV?
Ali koliko god nam se činilo da je tišina neugodna, ona je dobra jer predstavlja trenutak susreta sa sopstvenim mislima. To nam daje priliku da na miru razmišljamo o važnim životnim pitanjima, bolje sagledamo određenu situaciju i donesemo ispravnije odluke.
Tišina je blagotvorna.
Stručnjaci smatraju da svako treba da radi na samospoznaji, ličnom razvoju i meditaciji jer niko osim nas ne može da ispuni prazninu koju osećamo, ni radio, ni televizija, niti društvene mreže, ali ni prijatelji.
Tišina umiruje naš mozak i čini da se osećamo spokojno. Usporavanjem mozga, usporava se i naše disanje. Tišina reparira moždane ćelije, a taj proces započinje posle dva sata provedena u tišini.
Pročitajte još: Ako se BRAK KLIMA rešenje je veoma, VEOMA JEDNOSTAVNO!
Tako postajemo svesniji okruženja i uspevamo da čujemo zvukove koje ranije nismo imali priliku, na primer šum vetra, cvrkut ptica, šuškanje lišća, pucketanje grana... U potpunoj tišini mozak ima priliku da se fokusira na određene stvari bez napora i ometanja. To radimo nesvesno, tako što naš um luta od jedne do druge misle.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU