Већа је вероватноћа да ће млади остати без посла због лошег здравља него људи у раним 40-им, показало је извештај британскин стручњака.
Људи у раним 20-им годинама са проблемима менталног здравља можда нису имали приступ сталном образовању и могу завршити без посла или на слабо плаћеним пословима, открило је истраживање Ресолутион Фоундатион.
Према званичним подацима, 34% људи старости од 18 до 24 године пријавило је симптоме менталног поремећаја, као што су депресија, анксиозност или биполарни поремећај у 2021. и 2022.
У односу на 2020. више пријављених симптома менталних поремећаја
То је значајно повећање у односу на бројку из 2000. године од 24%, при чему је вероватноћа да ће младе жене бити један и по пута више изложене негативном утицају.
- Када је овај проблем у питању, пажња је била фокусирана на високо образовање, али оно што би требало да нас највише забрине је када се лоше ментално здравље споји са лошим исходима образовања - рекла је Луиз Марфи, виши економиста у Ресолутион Фоундатион.
Економске последице лошег менталног здравља су највеће за младе људе који не иду на универзитет, а сваки трећи млади недипломац са уобичајеним менталним поремећајем тренутно је без посла.
Трећина младих са менталним проблемима и без дипломе је без посла
Извештај, који је позвао на акцију владе, такође је открио да 79% од 18 до 24-годишњака који су без посла због лошег здравља имају квалификације само на нивоу средње или ниже. Ово у поређењу са 34% свих људи у тој старосној групи.
У међувремену, 12 одсто деце узраста од 11 до 16 година са лошим менталним здрављем пропустило је више од 15 дана из школе у јесењем полугодишту 2023, у поређењу са једним од 50 здравих другова из разреда, наводи се у извештају.
- Креатори политике морају да се усредсреде на најважније градивне блокове здравља, као што су добро запошљавање и образовање, како би осигурали да млади људи добију потребну подршку - рекал је Џо Биби, директорка здравства у Фондацији за здравље.
У 2022. години, 40% од 18 до 24-годишњака са проблемима менталног здравља који су били запослени, радили су на слабо плаћеном послу, у поређењу са 35% здравијих вршњака. Трећина младих са проблемима менталног здравља и без дипломе је без посла, у поређењу са 17% дипломаца са истим болестима.
Ова студија је позвао да већа подршка за ментално здравље буде доступна на колеџима и у вишим разредима и да се учини више како би се осигурало да мањи број људи напусти обавезно образовање са ниским нивоом квалификација.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ