Да ли сте се некада запитали зашто женама мултитаскинг лакше полази за руком, за разлику од мушкараца?
Мит о жени која све постиже постоји већ дуго, а ми смо данас одлучили да се позабавимо овом темом, и отклонимо евентуалне недоумице. Можда је реч о нашој представи, која не одговара реалности, а можда жене заиста имају супер моћи. Останите са нама и у наставку, и сазнајте више детаља.
Мултитаскинг не разликује полове
Резултати неколико студија потврдили су да нису само жене те које имају ову способност. Постоје разлике у брзини обраде информација, просторне оријентације и флуидне интелигенције. Међутим, то није пресудно у овом случају.
Прочитајте још: ТРИК ЗА УВИЈАЊЕ КОСЕ КОЈИ ЈЕ ВЕЋ ЈЕДНОМ СРУШИО ИНТЕРНЕТ: Све што вам треба су фен и пластична флаша (ВИДЕО)
Смањује продуктивност
Мултитаскинг успорава и негативно се одражава како на жене, тако и на мушкарце. Разлог је замарање, које доводи до слабљења фокуса.
Пигмалион ефекат
Након што сте прочитали претходне пасусе, сигурно вам није јасно зашто су жене ипак боље у мултитаскингу. Одговор лежи у Пигмалион ефекту по коме људи теже да се уклопе у слику коју други имају о њима. То значи да ако се за жену верује да је способна да се бави различитим активностима и снађе се у различитим улогама, трудиће се да тај утисак и оправда.
Прочитајте још: ЧЕТИРИ начина да ОСВЕЖИТЕ старе ЏЕМПЕРЕ
Закључак
Даме су склоније да раде више послова истовремено, иако имају исте предиспозиције као и мушкарци. Међутим, разлика је у доживљају жена и онога што оне осећају да могу да понуде породици и заједници. То доводи до замора ума, те је важно знати своје границе.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ