Сабрина Гонзалес Пастерски је са 13 година направила авион, којим је самостално полетела као четрнаестогодишњакиња. Докторирала је физику са 21, а њене радове цитирао је и сам Стивен Хокинг.
Данас ову теоријску физичарку, чија је ужа област физика високих енергија, називају новим Ајнштајном.
Прочитајте још: Пошто је деци обезбедио куће и станове, Дејан Миленковић из Борача је себи подигао гробницу са "гарсоњером" (ФОТО)
Сабрина је рођена 3. јуна у Чикагу, а подстрек за науку дао јој је отац, који је адвокат и - инжењер електротехнике. Одувек радозналог духа, на прве часове пилотирања кренула је са девет година.
Пројурила је кроз школу и универзитете
Нико се није изненадио када је просто "пројурила" кроз школовање - након што је дипломирала као најбоља у класи на чувеном Масачусетском институту за технологију, а докторат из физике одбранила је на Универзитету Харвард са само 21 годином.
- Године померања граница онога што сам могла постићи одвеле су ме до физике - изјавила је у једном интервјуу.
Прочитајте још: Највећа комунистичка ТАЈНА: Ко је убио 4.000 Срба и 12 Немаца и зашто је Мустафа Голубић виђен у Смедереву?
Међутим, то што су је поредили са Албертом Ајнштајном није јој пријало, па је 2017. изјавила:
- Ја сам само студент. Имам толико тога да научим. Не заслужујем пажњу. Нико неће бити Ајнштајн. Он је био то што је био - каже Сабрина.
Пастерски је 2012. године проглашена за једну од "30 испод 30 година" у колумни часописа "Сајентифик Американ", када је имала 19 година, а доспела је и на листу коју је часопис "Форбс" објавио 2015. године.
Одбила је Џозефа Безоса
Упркос значајним референцама, Гонзалес Пастерски остаје доследна у томе да знање и памет не продаје, већ живи од стипендија, па је тако одбила и понуду најбогатијег човека на свету, оснивача "Амазона" Џефа Безоса. У међувремену, на Принстону увежбава оно што назива "вештином уочавања елеганције у хаосу".
Прочитајте још: Откривено како су настале пирамиде? На исти начин догодило се нешто и на Тибету, а о томе постоји строго чуван СНИМАК
"Не знам тачно који ћу проблем решити - или нећу решити, нити на чему ћу тачно на крају радити за неколико година. Забавна ствар у физици је то што не знате тачно шта ћете радити. И обично се ствари врло брзо промене - некако неповратно - ако су заиста исправне".
Прочитајте још: Најбољи мађионичар свих времена: Како су изгледали ТРИКОВИ Макс Малина који никада нису "проваљени" (ВИДЕО)
И још је рекла: "Не видим ограничење онога што можемо постићи и реч "немогуће" доживљавам као изазов... Ова врста физике створиће несањани напредак који трансформише начин на који живимо и свет у којем живимо. Сама физика је довољно узбудљива То није нешто "од 9 до 5". Када сте уморни, спавате, а када нисте, бавите се физиком".
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ