Чак 1,3 милијарде деце узраста од три до 17 година немају приступ интернету, као и 63 одсто младих до 24 године.
Пандемија корона вируса је ђаке и наставнике послала кући, па се тако настава опет одвија на даљину. Иако се чини да су у овом таласу сви припремљенији него у марту, када је онлајн школство било нешто потпуно ново, проблем је што нека деца немају средства за рад - компјутере, а многима потешкоће ствара приступ интернету. То, наравно, варира од земље до земље, као и од средине, па истраживања показују да је дигитално учење спорније у руралним областима.
Прочитајте још: Ево зашто је добро да ПЛЕШЕТЕ са БЕБОМ У НАРУЧЈУ?
У извештају УНИЦЕФ-а наведено је да две трећине школараца у свету нема код куће приступ интернету, иако је образовање на даљину једина могућност током актуелне пандемије. Чак 1,3 милијарде деце узраста од три до 17 година немају приступ интернету, као и 63 одсто младих до 24 године.
У развијеним земљама 9 од 10 деце има интернет, а у сиромашним једно од 20 деце!
- То значи да су њима ускраћена средства да се “такмиче” у модерној економији, јер су изоловани од света. Без приступа интернету нове генерације су лишене будућности - каже Хенријета Форе, извршна директорка УНИЦЕФ-а.
Прочитајте још: Зашто је важно да дете оде на спавање до 21 час? Родитељи ово треба да знају
Према подацима УН, једно од 20 деце школског узраста има интернет код куће у земљама са ниским примањима, док у богатим земљама то важи за деветоро од 10 малишана. Најгора ситуација је у земљама субсахарске Африке и Јужне Азије где само 10 одсто деце има овај “луксуз”.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ