Обичаји су различити у свакој земљи
Уколико волите да путујете, морали бисте да научите и неке обичаје, који су веома важни за ту земљу.
Прочитајте још: Да ли сте заиста толико ИНТЕЛИГЕНТНИ колико сматрате? Пет показатеља да ли сте ПАМЕТНИ
Посебна пажња, обраћа се на ваше понашање за столом. Сваки ваш покрет може се протумачити на различите начине. Због тога, саветујемо вам да пажљиво прочитате неке од ових обичаја за столом, како се не би обрукали.
На Тајланду се веома непристојним сматра, уколико храну узимате виљушком. Они је искључиво користе да би храну погурали у кашику. Код Тајланђана, се све до 1897. године јело рукама, а онда је краљ Чулалонгкорн донео прибор за јело. Такође, на Тајланду храну никако не смете јести штапићима, осим ако није у питању кинеска храна из вока.
Код Јапанаца се сркање сматра да побољшава укус хране и зато није непристојно то радити.
У Јужној Кореји је правило да нико не једе за столом док најстарија особа не узме један залогај прва. Такође је потребно храну узети са обе руке и показати поштовање према тој особи.
У Италији је мешање сира и рибе сматра великом грешком и увредом
У неким културама Инуита у Канади, испуштање ветрова након јела је знак захвалности.
У Кини је врло важно како се остављају штапићи. Не смеју да се оставе попреко, а њима не сме ни да се маше нити да се усмере према некоме. Подригивање у Кини се сматра знаком захвалности.
Мађари никад не наздрављају пивом, јер су 1848. године за време мађарске револуције, аустријски војници на пораженим и убијеним Мађарима славили наздрављајући пивским криглама.
Ако у Немачкој кромпир сечете ножем домаћин ће мислити да није добро скуван, због тога је боље да га изгњечите виљушком.
Прочитајте још: Књиге које су још пре више од 100 година однете на АНТАРКТИК: Да ли сте прочитали неку од њих?
У Индији и Јапану важно је да испразните тањир. Али у Кини је то знак да вам доспу још хране.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ