Венди је пре свега оличење особе којој је стало да удовољи другима и побрине се да имају све што им је потребно.
Успут, често занемарује своје жеље и интересовања, што се може врло лако окренути против ње, посебно када ствари скрену у погрешном смеру.
Прочитајте још: Последњи цртани који је одобрио Волт Дизни иза кога стоји ИСТИНИТА ПРИЧА о најбогатијим париским МАЧКАМА
Зашто је овај синдром учесталији код жена?
Одговор на ово питање треба потражити у детињству, када су девојчице учене да брину, а дечацима је то преношено у мањој мери, мада постоје изузеци. Узмимо на пример оца, који на себе преузима израду домаћих задатака, како би помогао деци да лепо напредују у школи и даљем животу. Међутим, ниједна крајност није добра, па ни ова, и било би добро да жене саме препознају да ли се несебично дају у односима, на своју штету, док за то не буде касно.
Прочитајте још: Савет Дикенса за СРЕЋАН ЖИВОТ: Након страшне несреће написао је ПОРУКУ која и данас објашњава све
Који су узроци Венди синдрома?
Ређина Инса сматра да је један од узрока појаве овог синдрома недостатак одрасле фигуре у детињству, или пак, презаштитнички однос и мањак аутономије. Она додаје и то да је у раном узрасту важно да имамо узор на који ћемо се угледати, у супротном, јавља се брига. У раду са овим клијентима у зрелом добу важно је отклонити терет који носе, и предочити им како могу да искажу своје потребе и добију простор који заслужују. Не треба заборавити ни на још један узрочник оваквог понашања, а то је мањак самопоуздања, који потиче од погрешне слике о себи, емоционалне зависности или страха од напуштања.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ