Povrće često jedemo pogrešno i ne koristimo sve nutritivne vrednosti.
Da li smo sigurni da hranu jedemo baš na onaj nači koji će da pospeši najviše nutririvnih vrednosti? Izvdojili smo nekoliko namirnica koje su u svakodnevnoj upotrebi i otkrili kako ih pravilno treba jesti.
Pročitajte još: KRASTAVAC: Povrće sa malo kalorija, a mnogo nutritivnih prednsti
Banane
Banane imaju velike nutritivne vrednosti, vitamine B i C, kao i magnezijum i kalijum. Nalaze se u onom delu između same banane i kore. Stručno bi se nazvao floem, a opisali bismo ih kao bele trakice koje obično bacimo. NJih zapravo nikako ne treba bacati već pojesti, oni distribuiraju vodu i hranljive sastojke kroz voće.
Paradajz
Kuvani paradajz oslobađa više antioksidansa nego sirovi. To se događa zato što toplota razbija čvršće ćelijske zidove biljke, omogućavajući našem telu da lakše apsorbuje hranljive materije. Kuvani sos od paradajza bio bi idealan način da ga pojedemo.
Foto: Pixabay
Pročitate još: Lukovina vraća krvni pritisak u normalu! Evo kako da pripremite ovaj PRIRODNI PREPARAT
Krompir
Jedenje krompira sa kožom daje više vlakana, vitamina i minerala nego što bi bilo bez njega. Među njima su vitamin C, nekoliko vitamina B, gvožđe, kalcijum i kalijum. Daju energiju, smanjuju stres i pomažu vašim kostima i varenju. Najbolji način da koža ostane jestiva je pečenje krompira, piše Bright Side.
Jabuke
Jedite ovo voće sa korom! Kora jabuke sadrži antioksidans, kvercetin, koji pozitivno deluje srce i mozak.
Foto: Pixabay
Luk
Drobljenje i seckanje crnog luka i belog luka oslobađa aliinazu, enzim koji pomaže u stvaranju hranljive materije koja se naziva alicin. Kad se jede alicin, pomaže u stvaranju drugih jedinjenja koja nas štite od bolesti.
Pročitajte još: Pravimo sami MASKU PROTIV BORA: Potrebna su vam tri sastojka, a glavni je kafa
Zeleno povrće
Sve zeleno treba jesti sirovo. Visoke temperature oštećuju vitamin C, folate i vitamine B1 i B5, pa ih više dobijate kada zelenu hranu jedete sirovu.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU