Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
биљке

Како се негују АФРИЧКЕ ЉУБИЧИЦЕ? Цветају током целе године и једне су од најпопуларнијих биљака на свету

Афричке љубичице захтевају одређену рутину и красиће дом целе године.

1637588385_shutterstock_2006388299.jpg
Фото: Схуттерстоцк
Oglas

Потичу из планине Усамбара у Танзанији, а открио их је око 1890. Волтер фон Сент Пол, по коме и носе назив. Веома су практичне, ниског су раста и цветају неколико пута годишње. Доступне су у мноштву облика и боја листова. Постоји око 4000 различитих врста.

Уз мало труда могуће их је држати у цвету током целе године.

Нега афричке љубичице

Успевају у топлим и влажним условима. Пазите да вода не додирује њихово лишће јер могу да остану смеђе мрље. Уклоните мртво цвеће и лишће чим их видите како бисте подстакли здравију биљку. Редовно проверавајте земљиште и биљке како бисте били сигурни да нема накупљања мртвих листова јер могу да подстакну труљење.

Светлост и љубичице

Осветљење је најзахтевнија ствар када је у питању гајење афричких љубичица. Потребно им је јако светло да би цветале, али не толеришу вруће, директно сунце. Како можете рећи да ли ваше биљке добијају довољно или превише сунчеве светлости? Ако приметите да су листови веома тамнозелени, а стабљике дуге значи да биљке не добија довољно светлости. Ако су листови светли или имају беле тачке то значи да имају превише светлости.

Прочитајте још: Спречава БУЂ и утиче на ВЛАГУ: Ова биљка се гаји ЛАКО, а веома је КОРИСНА

Тло и љубичице

Добро дренирана смеса је од суштинског значаја. Лоша дренажа може проузроковати труљење корена, при чему се биљка преплављује, а листови почињу да опадају, па припазите да биљка није изложена стајаћој води током дужег временског периода.

Заливање љубичице

Одржавајте земљу влажном топлом водом. Пазите да вода не дође у контакт са лишћем како бисте спречили оштећења.  Афричке љубичице преферирају умерено влажно тло. Избегавајте да се земља потпуно осуши, али немојте тежити да земља буде стално влажна. Уверите се да је вода собне температуре пре него што залијете биљке како бисте избегли шокирање корена. Можете да пустите воду из славине да одстоји током ноћи. Ово ће осигурати да хлор испари и да вода није превише хладна пре него што залијете биљку.

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas