Алое вера се обично узгаја као собна биљка, а стекла је велику популарност јер је гел од њених листова умирујуц́и мелем за кожу.
Постоји преко 300 врста Алое вере, али она која се најчешће узгаја као собна биљка је Алое барбаденсис млинар. Има густе листове прекривене воденим гелом, ивице су им неравне и имају бодље по себи.
Прочитајте још: Грчка тераса за право летње уживање: Мало улагања и још мање посла око ње
Цветови се појављују се високим петељкама, у нијансама жуте, црвене или наранџасте. Младе биљке углавном не цветају, а алоји која се узгаја као собна биљка могу да требају и године да произведе цветну стабљику.
Нега алое вере
Алое вери је потребно песковито или шљунковито земљиште. Цветање се јавља крајем пролећа или почетком лета.
Светлост и алое вера
Алое вера мора да буде на месту које је осветљено индиректном сунчевом светлошћу. Директно сунце може да јој опече листове.
Прочитајте још: Собно цвеће ПИНК боје: Шест биљака које плене живописним шарама! (ФОТО/ВИДЕО)
Тло и алое вера
Тло мора да буде добро дренирано. У свом природном станишту, алоја углавном расте на падинама, тако да јој је у том случају загарантована добра дренажа. Да бисте обезбедили дренажу у саксији, можете да користите посебну земљу за кактус или умешате мало перлита или крупног песка и тако направите своју мешавину.
Заливање алое вере
Алое вера се добро носи са сушом, али воли да се редовно залива. Важно је да омогућите земљишту да се потпуно исуши између заливања. Уколико биљку предуго оставите сувом, лишће ће се лагано смежурати. Опоравиће се када се залије, али дуготрајна суша или превише воде, проузроковаће да лишће пожути.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ