Орахово уље би требало да имате при руци.
Деловање ораховог уља
1. Састав
Као што знате, јестиви део овог коштуњавог воћа заштићен је љуском, која садржи флавоноиде, али и активни састојак југлон, познат по антисептичком и антибактеријском дејству. Уље добијено прерадом љуске подстиче потамњивање коже на здрав начин, а истовремено пружа еластичност кожи и храни косу.
Прочитајте још: Пилинг са смеђим шећером: Прави се једноставно, а уз маслиново уље добићете блиставу кожу
2. Свакодневна нега
Највише добити од ораховог уља имају особе суве и коже која је изгубила свежину. Међутим, не препоручује се директно наношење на лице и тело, већ разблаживање са другим састојцима. У тој варијанти можемо се припремити за одлазак на плажу, без бојазни од могућих последица. Такође, пожељно је користити га и за негу након туширања, као један од активних састојака лосиона. Циљ је наравно исти, еластична и сјајна кожа.
3. Нега косе
Добро нам је познат ефекат сламе након годишњег одмора, када коса делује суво и беживотно. За разлику од мазања на лице, када се не примењује самостално, коси прија баш у тој варијанти. Пре прања нанесите малу количину уља у корен, а нешто издашнију на дужину и крајеве, и оставите да делује 15 минута, када је на реду прање. Овај трик у кућним условима посебно се препоручује црнкама и бринетама због крајњег ефекта одсјаја огледала.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ