Orahovo ulje bi trebalo da imate pri ruci.
Delovanje orahovog ulja
1. Sastav
Kao što znate, jestivi deo ovog koštunjavog voća zaštićen je ljuskom, koja sadrži flavonoide, ali i aktivni sastojak juglon, poznat po antiseptičkom i antibakterijskom dejstvu. Ulje dobijeno preradom ljuske podstiče potamnjivanje kože na zdrav način, a istovremeno pruža elastičnost koži i hrani kosu.
Pročitajte još: Piling sa smeđim šećerom: Pravi se jednostavno, a uz maslinovo ulje dobićete blistavu kožu
2. Svakodnevna nega
Najviše dobiti od orahovog ulja imaju osobe suve i kože koja je izgubila svežinu. Međutim, ne preporučuje se direktno nanošenje na lice i telo, već razblaživanje sa drugim sastojcima. U toj varijanti možemo se pripremiti za odlazak na plažu, bez bojazni od mogućih posledica. Takođe, poželjno je koristiti ga i za negu nakon tuširanja, kao jedan od aktivnih sastojaka losiona. Cilj je naravno isti, elastična i sjajna koža.
3. Nega kose
Dobro nam je poznat efekat slame nakon godišnjeg odmora, kada kosa deluje suvo i beživotno. Za razliku od mazanja na lice, kada se ne primenjuje samostalno, kosi prija baš u toj varijanti. Pre pranja nanesite malu količinu ulja u koren, a nešto izdašniju na dužinu i krajeve, i ostavite da deluje 15 minuta, kada je na redu pranje. Ovaj trik u kućnim uslovima posebno se preporučuje crnkama i brinetama zbog krajnjeg efekta odsjaja ogledala.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU