Пандемија ковида 19 је само поспешила осећај усамљености који је и пре овог вируса постао доминантан пратилац модерног човека.
Истраживања показују да је отуђеност која је завладала у 21. веку, све инванзивнији тренд, јер су се људи већ удаљили једни од других, а сада су још и у страху једни од других.
Прочитајте још: КАКО СЕ ПИШЕ: Правило за писање нуле испред једноцифрених бројева
Оно што би као последица могло да се деси јесте да усамљеност постане толико учестала појава, да би терапеути око ње имали пуне руке посла.
Сликањем се оставрују социјалне везе.
Стручњаци се већ налазе у припреми за разрадњу терапије, а оно што се искристалисало као сврсисходно јесте - сликање. И ту није важан таленат. Штавише, чак и они који уопште нису даровити, свакодневним сликањем и цртањем воденим, темперама, па и дрвеним бојама и обичном оловком, могли би да ублаже осећај усамљености. То је нека нова врста "лека" који се већ преписује, а када прође пандемија, добро је да се у дневни ритам убаце чак и часови цртања, за све генерације и све сликарске (не)таленте.
Прочитајте још: Симпатично и домишљато: Ево како је једна девојчица смислила генијалан план да сазна шта ће добити за рођендан од маме (ФОТО)
Тиме ће особе које пате од овог осећаја остварити социјалне везе које помажу у тренуцима када је потребно савладати неке животне недаће. Претпоставка је да би ова терапија највише пријала људима старијим од 65 година, јер би се то комплетно одразило на квалитет њиховог живота.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ