Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
РЕШЕЊЕ

Мушкарци, проблем ЋЕЛАВОСТИ је решен! Научници су пронашли ЛЕК

Иако тврде како је ћелавост одраз мушкости, губљење косе за мушкарце може бити врло трауматично искуство.

1611907803_Depositphotos_211920682_s-2019.jpg
Фото: Депозит
Oglas

Тада их не теше ни истраживања како су ћелави мушкарци интелигентнији од оних с косом. Нова студија могла би заувек да реши тај проблем с којим се сусреће чак половина мушкараца.

Опадање косе и године
Већина мушкараца почиње да губи косу тек након педесетих, али много је оних који се с тим проблемом сусрећу већ у својим двадесетима. 

Наиме, чак 50 посто мушкараца у једном животном раздобљу почело је да ћелави, а разлози су разни, од старења до генетике, болести или хормона. 

Прочитајте још: КОРИСНИ САВЕТИ: Ево шта треба да радите када ОПЕЧЕТЕ ЈЕЗИК

Научници с калифорнијског универзитета сада су тестовима на мишевима открили нови начин који подстиче раст косе. Истраживање је објављено у часопису Натуре, а откривено је како су ћелије косе много другачије од осталих ћелија коже на телу. Истраживање је показало како се повећањем производње лактата у ћелијама косе фоликули власи регенеришу и поновно почињу да расту. 

Прочитајте још: Бољи су од ТАБЛЕТА, али су пођеднако ОПАСНИ за здравље

Фото: Депозит

Те ћелије производе спој који се зове пируват, што је заправо глукоза која, ако се пошаље до митохондрија станице, заправо може помоћи расту косе.

– Наша запажања о метаболизму матичних челија фоликула власи подстакла су нас да испитамо да ли се смањује генетски улазак пирувата у митохондрије и да ли би повећана производња лактата у ћелијама косе подстакла бржи раст – рекла је Хедер Кристофк, једна од аутора истраживања.

Истраживање су спровели на мишевима од којих су једни производили лактате, док други нису. 

Прочитајте још: ВЕШТИНА која ће вам помоћи да много БОЉЕ ПАМТИТЕ!

Група мишева која је имала мањак лактата имала је проблема с растом длаке, док се оној с лактатима раст длаке повећао. Научници су на основу тога произвели два различита лека која помажу при производњи лактата, али они још нису тестирани на људима.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas