Иако и даље мирише на омекшивач, мајица коју сте носили претходног дана треба да буде у корпи за прљав веш, а не опет на вама.
Без обзира на то што ношена одећа можда и даље мирише на омекшивач или на дезодоранс, нема видљивих флека и не осећа се на зној, за нови дан треба обући нову, чисту гардеробу.
Мајица може да упије зној већ током првог ношења, а самим тим на њој створиће се и бактерије. Све то може довести до нежељених последица на вашем телу, почевши од акни, преко црвенила и сличних осипа.
Прочитајте још: Омиљени ЗИМСКИ модни додатак може бити ЛЕГЛО БАКТЕРИЈА: Како се правилно одржава ШАЛ?
Како преноси "Bright Side", уколико приметите акне у пределу груди или леђа, а претходно нисте мењали козметичке производе, као ни исхрану, можда је у питању недовољно чиста одећа. Од ношене гардеробе, рашириле су се бактерије и зној, што је зачепило поре и проузроковало настанак акни.
Осим акни, може доћи до појаве иритантнијих стања на кожи, попут осипа, црвенила и свраба. Ово се посебно догађа кад је мајица од синтетичких материјала, а не од памука.
Иако се већи део бактерија створио због вашег зноја, масноће и мртвих ћелија са коже, важно је имати на уму и места на којима сте били у тој мајици, на које сте се предмете наслањали и шта сте све додирнули гардеробом - радни сто у канцеларији, лифт, седиште у јавном превозу, гужва, мимоилажење с другим људима, ...
На тим местима налазе се и туђе бактерије, које сигурно не желите да преносите на своје тело, поготово не за време пандемије. Зато, након сваког ношења, па чак и оног краћег, мајицу баците на прање.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ