Откривамо вам и још неколико чудесних својстава ледене воде...
Хладноћа активира масноће и помаже да се изгуби тежина
У нашем телу постоје две врсте масти - бела и смеђа. Први су ваши набори и популарни "шлауфови", а други је у пределу леђа и врата и његов задатак је да вас загреје. Када се тело охлади, смеђа маст почиње да се топи и одаје топлоту. Чим његове резерве понестане, већ сте загрејани вашим депозитима. Као резултат, тежина се губи брже.
Враћа енергију
Прочитајте још: Исхрана на послу: Највеће грешке које правимо док једемо у канцеларији
Чињеница је да када је наше тело прехлађено, тело добија сигнал узбуне и активира све своје ресурсе да би се спасло. Сходно томе, све ћелије су укључене како би нас загрејале - такав "шок" шејк је веома користан и додаје енергију. Натерати се да се потопите биће тешко прва четири дана, али онда нећете моћи да живите без овог јутарњег ритуала.
Јача имуни систем
Што се чешће прехладите, постајете отпорнији на хладноћу - сходно томе, нека најмања промаја вам неће дозволити да се одмах спустите са цурење из носа.
Прочитајте још: РАЗБИЈАМО МИТОВЕ: Ево како и у које време заиста треба да пијете воду (ВОДИЧ)
Помаже у борби против стреса
Хладна вода помаже да се орасположиш - ма колико лудо звучало. Активира симпатички нервни систем и повећава нивое бета-ендорфина и норепинефрина у крви. Не фокусирајте се на услове. Најважнија ствар коју треба да запамтите је да ови индикатори "уклањају" осећај анксиозности и помажу у борби против депресије. Плус, због хладноће наше тело шаље велики број електричних импулса у мозак, што може да делује и антидепресивно. Ову хипотезу је изнео и доказао Николај Шевчук 2008. године на Медицинском факултету Универзитета у Вирџинији. За добро расположење довољно је два минута дневно провести под хладном водом.
Прочитајте још: Како можете да утврдите да ли имате недостатак ВИТАМИНА Б12 ако погледате своје лице?
Враћа баланс и лечи упалу у мишићима
Дефинитивно сте бар једном видели видео записе у којима спортисти урањају у лед - све то како би ублажили напетост мишића након активног тренинга. Хладан туш такође може помоћи у томе. Група научника из Финске је 2009. године спровела студију у којој је учествовало више од 360 људи – сви су након вежбања уронили у хладну воду, а стручњаци су проучавали утицај температуре на тело. Испоставило се да ако се у хладној купки - у њој проведете двадесет минута - заборавите на болове у мишићима истог дана када сте тренирали.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ