Емоционална, физичка и ментална исцрпљеност којој смо изложени изазвана је стресом, а научници су истражили и у ком животном периоду смо највише томе изложени.
Савремени начин живота наметнуо нам је такав темпо да некад имамо утисак да смо у брзом возу и да тој вожњи нема краја.
Највише шансе да "сагоримо" на послу имамо у 32. години, показало је истраживање једне британске компаније. Стручњаци су открили да људи у том животном добу, који чини 50 одсто радне снаге у Великој Британији, доживљавају другу економску кризу у животу, а то човека једноставно "меље".
Прочитајте још: СМЕХ чини 5 добрих ствари организму, а ПРВА је НАЈБОЉА!
Кључни разлози зашто људи тада осећају велики стрес и исцрпљеност су прековремени рад од куће (59 одсто), немогућност одвајања пословног од приватног живота (42 процента) и суочавање са све конкурентнијим тржиштем рада (33).
Половина је променила посао због стреса...
Готово половина (49 процената) млађих испитаника напустила је посао због стреса, а више од четвртине (29 одсто) не би имало ништа против неплаћеног годишњег одмора.
Сваки други ради ради додатни посао...
Како би ублажио стрес и опустио се, сваки пети испитаник се окренуо медитацији и јоги. Више од половине (51 одсто) рекло је да су радили прековремено од почетка пандемије, просечан запослени у Великој Британији је током пет месеци радио додатних 59 сати или седам дана, док је трећина изјавила да је на ивици "пуцања".
Прочитајте још: Желите БОЉИ ЖИВОТ? Данас почните да пишете ДНЕВНИК и десиће се чудо!
Ако не можете да промените стварност, онда бар спречите да потпуно сагорите или ублажите последице стреса. Ево и како...
Једини спас је у рутини и квалитетном сну.
Важно је да се држите рутине, односно да у исто време идете на починак и да се будите, без обзира на то да ли радите од куће или из канцеларије. Потрудите се и да што више боравите на сунцу и свежем ваздуху.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ