Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
природа

Шта се дешава са златним рибицама у рекама и језерима? Узнемириле јавност невероватном величином (ФОТО)

Златне рибице многи чувају у акваријумима.

1626529693_Depositphotos_100867624_s-2019.jpg
Фото: Депосит
Oglas

У златним рибицама у акваријуму уживају њихови власници и они који их виде разигране у води, а златне рибице бачене у рибњаке, реке и језера сасвим су нешто другачије, нимало очекивано ни атрактивно. О томе сведоче искуства из САД, али и другде по свету.

Тако су власти у Минесоти, како пише Гардијан, апеловале на власнике акваријума да престану да пуштају своје кућне рибице у реке и језера, након што је из локалног језера извучено неколико огромних златних рибица.

Прочитајте још: СВИ ИХ БАЦАМО, а невероватно су КОРИСНЕ: Силиконске кесице могу да поправе мобилни телефон, сачувају старе фотографије, одмагле ауто (ВИДЕО)

Пуштене златне рибице

Надлежни у Бернсвилу, око 15 километара јужно од Минеаполиса, изјавили су како пуштене златне рибице могу да нарасту толико да буду и неколико пута веће од природне величине и могу да изазову пустош међу аутохтоним врстама.

- Молим вас, не пуштајте своје златне рибице у рибњаке и језера! Оне расту веће него што мислите и узрокују лош квалитет воде, угрожавајући доње седименте и биљке - објавили су на Твитеру.

У тексту је наведено и како су прошлог новембра службеници у оближњем округу Карвер уклонили из локалних вода чак 50.000 златних рибица.

Попут шарана, чијој породици припадају, златне рибице могу да се лако размноже и да преживе с мало кисеоника током зиме у Минесоти.

Прочитајте још: ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ ДА ВАШИ ПРОЗОРИ МОГУ ДА СЕ НАШТИМУЈУ НА ЛЕТЊИ РЕЖИМ? Када се тек поставе, обично су у „стандардном" - ево шта то значи

Уништавање околине које узрокују пуштени љубимци из кућних акваријума није нажалост новост. Забележен је случај једне врсте пореклом из Тихог океана, али за коју се верује да су их власници с Флориде пустили након урагана Ендру 1982. године, која је уништила на десетине карипских врста.

О златним рибицама није се толико говорило као о другим инвазивним врстама, али упозорења су издата и у држави Вирџинија и Вашингтон и у Аустралији и Канади.

"Сциентифиц Америцан" навео је 2013. године да су истраживачи у језеру Тахо нашли златну рибицу дугу готово 45 центимерата и тешку око два килограма. Један извештај о трговини акваријумским рибицама у Калифорнији показао је како је глобално та продаја допринела трећини најгорих водених и инвазивних врста на свету.

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas