Стручњаци дају савете како да научите да ћаскате и прекините непријатну тишину у свом окружењу.
Савремени живот захтева од нас да усавршимо вештину ћаскања којој, нажалост, нисмо сви вични, па смо неретко сведоци непријатне тишине коју не знамо како да прекинемо.
Срећом, овај проблем лако можете превазићи уколико се придржавате правила "30 посто нових информација", уверавају стручњаци.
Прочитајте још: Једини снимак који постоји: Овако је изгледала Ана Франк пре Другог светског рата (ВИДЕО)
Не понављајте саговорникове реченице.
То заправо значи да док разговарате увек пружите саговорнику нову информацију. Наравно, тешко је у тренутку математички измерити колико сте нових информација дали, али гледајте да не понављате само оно што саговорник каже.
Прочитајте још: Откривене научницима потпуно НЕПОЗНАТЕ БАКТЕРИЈЕ на Међународној свемирској станици
На пример, ако се саговорник пожали: "Не могу више да поднесем ове климатске промене", немојте узвратити са: "Да, време је стварно постало неподношљиво", него кажите: "За следећу неђељу најављују нови талас тропских врућина, али добро је да код нас нема орканских олуја или, не дај Боже, урагана". Тако ће се разговор развијати.
Важно је да будете умерени!
Прочитајте још: Упорност: Човек је 192 пута пао тестове у ауто школи, а да ли знате колики је рекорд?
Не смете дати ни све информације ођедном, јер саговорник неће имати шта да дода и изгледаће као да и не желите да га саслушате. Зато је важно бити умерен.
Да би ово правило важило, обе стране морају да буду заинтересоване за разговор, а тема треба да буде одговарајућа. Мада, добар саговорник ће од сваке теме направити праву тему, тврде експерти.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ