Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
АНЕМИЈА

Тврде да је добро за АНЕМИЈУ: ТикТокери су открили ГВОЗДЕНУ РИБУ - ево како то функционише (ВИДЕО)

Анемија због недостатка гвожђа је најчешће стање крви у Сједињеним Државама, које погађа око 6% популације, а слично је и код нас.

1634223208_pjimage--40-.jpg
Фото: Принтскрин/TikTok/givemeacow2hold
Oglas

Као резултат тога, Тикток има много мимова о осећају омамљености након устајања - што је уобичајен симптом анемије. Недавнии тренд ТикТок-а импресивно комбинује вирусну моћ доброг мима са  необичним триком, а то је гвоздена риба.

Прочитајте још: НАЈБОЉИ ЧАЈЕВИ ЗА СТОМАК: Умирују бол, надутост и штите од болести

"Кување" минерала

Као што име говори, гвоздена риба је комад гвожђа који ставите у воду како бисте лакше „скували“ више минерала и тако их унели у храну коју припремате. Др Christopher Charles, заслужан је за проналазак гвоздене рибе, након што га је 2009. посета Камбоџи учинила свесним колико анемија може бити смртоносна у осиромашеним заједницама.

Инспирисано је неким истраживањима која показују да је кување у посудама од ливеног гвожђа повећало садржај гвожђа у храни. Чарлс је 2011. године објавио чланак у Европском журналу за јавно здравље након што је тестирао неколико модела гвоздене рибе, који су показали да узрокује краткорочно повећање нивоа гвожђа у крви (мада не и дугорочно).

@givemeacow2hold

low iron hotties rise up (but not too fast) #mmm#tasty#fyp#goodsoup#ironfish

♬ good soup - MARVEL FANS

У интервјуу за ББЦ 2015. др Чарлс је тврдио да би након што је рибу скувао у води 10 минута, одрасла особа добила 75% дневног препорученог уноса гвожђа.

На ТикТоку можете видети људе који користе воду обогаћену гвожђем за кување тестенина са сиром или за прављење супе. Видео записи означени ознаком #ИронФисх имају преко 15 милиона прегледа и често приказују „гвоздене рибице“, како се наводи у једном наслову виралног видеа.

@paytondee

I look terrible #irondeficiency #ironfish #goodsoup #goodsoup👌🏼 #adamdriver

♬ good soup - MARVEL FANS

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas