Колико често треба прати шал, и како се правилно третирају тканине од којих су направљени?
Шалови су омиљени модни додатак за хладне дане, али треба имати на уму да лако могу постати легло бактерија, јер се често носе.
Бактерије које се на њима скупљају могу изазвати здравствене проблеме попут иритације коже лица или врата, појави бубуљица или пак респираторних алергија.
Прочитајте још: Зашто није добро сушити веш у ЗАТВОРЕНОЈ ПРОСТОРИЈИ, поред радијатора?
- Посветите више пажње овим одевним предметима. Помислите на шминку, зној, масноћу коже, остатке парфема који се скупљају око вашег врата - упозорава дерматолог Корин Фипс и подсећа да капе, шалове и рукавице треба прати од три до пет пута током зимске сезоне.
Различити материјали
Шал од кашмира је најсигурније опрати на руке, али тако да га на крају не цедите снажно и не качите на жицу, већ га раширите на пешкиру.
Памучни шал може да се пере на температури од 30 до 40 степени благим детерџентом. Избегавајте сушење у машини за сушење веша јер можете имати проблема с пеглањем.
Шал од синтетике пере се на максималној температури од 40 степени, као и остала одећа од овог материјала, јер најбрже поприма непријатне мирисе при ношењу.
Вунени шал треба прати на руке у хладној води благим детерџентом, или уколико имате програм за вуну, можете га убацити у машину. Сушите га искључиво на ваздуху.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ