Александра Васковић поделила је савете о дојењу, а објавом разнежила многе
Певач Бојан Васковић и његова супруга Александра, недавно су се остварили у улози родитеља по трећи пут.
Али, радост поводом рођења бебе одмах су заменили брига и страх. Хелена је рођена са урођеном срчаном маном, због чега јој је одмах након порођаја оперисано срце.
Рдотиељи су се храбро борили, и сада су сви на сигурном у свом породичном дому, где беба добро напредује.
Искусна мама и храбра млада жена Александра, несебично дели своја искуства и савете на друштвеним мрежама, како би олакшала оним мамама којима је то потребно. Тако је овога пута поделила искуство, везано за дојење њене најмлађе наследнице, уз фотографију овог најнежнијег тренутка, који разнежи и најхладнија срца.
- Колико год да је било изазова од њеног рођења, оно што је текло глатко од самог почетка веровали или не било је успостављање лактације и дојење. Лактацију сам успоставила већ у породилишту, она је прихватила дојење у болници пре операције, и наставила да сиса и након изласка са интензивне неге. И мени је било невероватно с обзиром шта је све прошла, али очигледно је да у природу немамо разлога да сумњамо.
Верујем да могу да захвалим и искуству и едукацији, јер ми је то помогло да истрајем у намери да дојим, а у наставку делим са вама кораке који се надам да ће вам бити од помоћи на путу до успешног дојења, јер је заиста могуће, написала је ова прелепа мајка.
Она је још додала пар веома вредних савета за будуће мајке:
- На самом почетку, поготово уколико сте се први пут породили, основна едукација је заиста неопходна,како би се упознали са физиологијом лактације, али и разбили све митове који о дојењу владају. Потражите релевантне изворе, не часописе или савете од комшинице.
Врло важна ствар, је да без трунке гриже савести, уклоните из вашег окружења све саветодавце и суфлере, који вас чине да се осећате уплашено, несигурно, и да нисте способни да дојите своју бебу. Успостављање лактације за новопечену маму је довољно изазовно.
Александра је још објаснила да је и окружење веома битно, те да покушате да направите удобну оазу у којој ћете се и ви и беба осећати удобно и ушушкано:
- Нађите место и кутак у стану где се осећате смирено и удобно, и дајте себи и беби времена да се упознате и повежете. Било би лепо и да је партнер поред вас.
• Одаберите ПОЛОЖАЈ који вам је најудобнији, сместите се лепо, приближите себи воду јер се често деси да чим беба почне да сиса, јавља се осећај жеђи.
• Пратите да ли је беба добро “ухватила” брадавицу, и да је не “жваће” већ да је направила вакум и да чујете како гута.
• Дојите на БЕБИН ЗАХТЕВ јер само тако ћете најбоље успоставити циклус понуде и потражње. Запамтите, најбољи стимулус за продукцију млека је беба која сиса. Уколико дојите на захтев ( а не у тачно одређено време) ствараће се онолико млека колико је беби потребно.
• Уколико из било ког разлога БЕБА НИЈЕ ПОРЕД ВАС могуће је одржати лактацију имитирањем бебине потражње, редовним измлазањем пимпицом ( ручном или електричном) на свака 3 сата.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ