Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
ДЕЦА

Плач, говор, испољавање емоција: Које су главне разлике између МУШКИХ и ЖЕНСКИХ беба?

Ево шта кажу истраживања.

1644570291_baby-g33309c920_1280.jpg
Фото: Пиксабеј
Oglas

Резултати бројних студија показали су да постоји неколико разлика између мушких и женских беба, а многи родитељи и сами сведоче да оне заиста и постоје.

На пример, неки верују да ће девојчице раније проговорити него дечаци, да се код њих брже развија и емпатија. Други тврде да су дечаци осетљивији и да има треба више пажње.

Прочитате још: Младоликост, несаница, интелигенција: Које све особине ЋЕРКА може наследити од МАЈКЕ?

Наравно, већина ових ставова потиче из сопственог искуства и може се разликовати од детата до детета.

Социјалне вештине

Девојчице су осетљивије и емотивно израженије од дечака. Могу боље да “прочитају” емоције код људи и боље осећају шта се дешава у породици. Студије показују да су девојчице више заинтересоване за читање лица, док су дечаци више заинтересовани за физичке покрете.

Разговор

Неки истраживачи су открили да је већа вероватноћа да ће дечаци касније проговорити него девојчице, а девојчице често имају богатији вокабулар и врло рано заволе дуге разговоре.

 

То је зато што су једноставно боље развиле оне делове мозга који су одговорни за говор, стога показују нешто боље резултате у раним комуникацијским вештинама.

Физичка активност

Дечаци су активнији и пре рођења. Стога их њихове мајке раније осете у стомаку, посебно када им се нешто не свиђа. Ову активност задржавају и након рођења.

Истраживачи су открили да ћете дечаке најверованије видети како трче, скачу, пењу се на дрвеће и играју лопту на отворено, док су девојке склоније мирнијим играма и радије се забављају код куће.

Хигијенске навике

Док већина девојчица почиње да учи да користи тоалет од 22. до 30. месеца живота, дечацима ће можда бити потребно од три месеца, до годину дана дуже.

У просеку, девојчице обично ову праксу могу да савладају до 33 месеца, док је дечацима потребно и до 37 месеци. Стога будите спремни да ће фаза пелена трајати дуже ако имате дечака, а пре ће се завршити ако имате девојчицу.

Плакање

Наравно, све бебе плачу, али у периоду од 6 месеци, дечаци више плачу него девојчице. Са 12 месеци показују и јачу реакцију на негативне проблеме.

Они су обично расположенији и захтевају више пажње. То се често дешава чињеницом да имају снажнији истраживачки инстинкт и вероватније је да ће упасти у ситуације које могу довести до боли и фрустрације.

Јаке емоције

Дечаци су емотивнији и страственији у играма од девојчица. Воле да побеђују, страх и опасност их једноставно узбуђују. Многи научници се слажу да тестостерон игра кључну улогу у овом понашању.

Девојчице су мање агресивне и друштвено способније од дечака, такође изражавање њихових емоција може бити јаче у присутности вршњака, родитеља или других одраслих особа.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas