Друштвене мреже су све популарније међу децом, па родитељи морају у сваком тренутку да буду свесни опасности које вребају са интернета.
Приликом комуникације са онлајн пријатељима најважнија је заштита приватности, али малишани често не схватају да објављивање личних информација представља ризик за њихову безбедност, наводи се на сајту Netmums.
Прочитајте још: Да ли је љубав јача од свега? Ево зашто је опасно бити ФАТАЛНО заљубљен
Нарочито је опасно када се такве информације “сервирају” виртуленим “пријатељима” које и не познају, јер многа деца доживљавају онлајн свет као стваран. Често се понашају онако како у реалном животу не би, или напишу нешто што, иначе, никад не би учинили.
Тинејџери и млади људи морају да буду опрезни приликом објављивања информација и догађаја који се тичу њих, попут рођендана, адресе, броја мобилног телефона, а дешавало се да напишу да мама и тата за викенд нису код куће, са свим детаљима журке.
Постоје друштвене мреже намењене деци од шест до 14 година
Једна од најраспрострањенијих друштвених мрежа је “Фејсбук” са више од 1,4 милијарде регистрованих корисника. Према истраживању из 2009. године постоје друштвене мреже за децу и тинејџере које имају милионе корисника. Рецимо, мрежа ClubPenguin.com је намењена деци између шест и 14 година, а омогућава им да играју игре и да учествују у другим активностима.
Прочитајте још: Постоје ТРИ кључне реченице које треба да кажете детету да би постало ГЕНИЈЕ
Бесплатан сајт Neopets.com корисницама пружа могућност да брину о виртуелним љубимцима, да зарађују поене за куповину хране и играчака. Отуда порука родитељима да буду опрезни, укључе се у виртуелни свет своје деце и заштите их на време.