Ако је мајка током трудноће често била изложена стресу, то ће утицати на темерамент детета касније у животу.
Људи понекада показују особине или реакције које се не могу објаснити васпитањем или генима. Већ код мале деце можемо запазити склоности које се могу објаснити само догађајима пре рођења. О повезаности детета у утроби мајке са њеним емоцијама и потребама, као и информацијама које фетус добија, за Сенсу прича др Мила Голднер Вуков.
Прочитајте још: Овај ХОТЕЛ испуњава жеље! Све је на дохват руке, а септембром је ПОСЕБНА ПРИЧА (ФОТО)
Прочитајте још: ОВДЕ можете да бирате шта желите, а само КИЛОМЕТАР ДАЉЕ вас чека право изненађење (ФОТО)
Како беба реагује на мајчине емоције?
Леонардо да Винчи је у петнаестом веку рекао да ментални бол мајке више утиче на дете него на мајку.
Ако је мајка током трудноће често била изложена стресу, то ће утицати на темерамент детета касније у животу. Стрес и депресија утичу на срчани ритам фетуса, а осим тога оваква стања отежавају везивање мајке и детета, последице се могу манифестовати кроз стомачне тегобе детета или узнемиреност.
Стрес и депресија утичу на срчани ритам фетуса.
Фетус такође осећа комплексне емоције мајке, ако је мајка несигурна око тога да ли жели или не жели трудноћу, он то снажније осећа и препознаје него људи из женине околине. Чак се и један број спонтаних побачаја објашњава на овај начин: мајка је била неодлучна у вези са трудноћом, а то није рекла, поделила са неким или чак ни потпуно освестила.
Прочитајте још: Три савета за РОДИТЕЉЕ: Како да помогнете ДЕТЕТУ У ОВОЈ ШКОЛСКОЈ ГОДИНИ
Ако је мајка изложена социјалним и економским стресовима, фетус се мање помера, мање је активан. Ако је мајка желела мушко дете, а добила женско, онда ће то женско дете имати више проблема него да је ситуација обрнута.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ