Ако не желите да створите проблеме са влагом у домаћинству, следите ова упутства
Због ниских температура, сушење веша на тераси током зимских месеци готово је немогуће. С друге стране, саветује се да избегавате директно сушење веша на радијаторима. Где би онда требало да сушимо мокру одећу?
“Сушење одеће у затвореном простору није идеално јер мокра одећа ослобађа влагу у ваздух што може довести до раста плесни. Међутим, није опасно то урадити све док је ваш дом добро проветрен. Срећом, можете предузети кораке да смањите влагу у ваздуху”, саветује Лоренс Смит, стручњак за чишћење.
Он сматра да сушење мокрог веша не би требало да траје дуже од 24 сата, како не би дошло до формирања плесни, буђи и непријатнијег мириса одеће. Такође, он сматра да се мокар веш никако не треба сушити у просторијама где често боравимо - кухиња, дневни боравак и спаваћа соба.
Прочитајте још: Уз помоћ овог ТРИКА нећете морати да ПЕГЛАТЕ одећу: Све што вам је потребно већ имате код куће
“Избегавајте сушење веша и у купатилу јер је то већ влажан простор и не желите да додајете више влаге у ваздух. Осим тога, одећи ће бити потребно више времена да се осуши у већ влажној просторији. Ако имате посебан простор намењен само за прање веша, резервну собу или гаражу, ово је најбоље место за сушење ваше одеће. Употребите сталак за сушење и ставите га у просторију коју ретко користите, попут перионице веша, слободне собе или чак трпезарије. То значи да нећете бити изложени влаги док вам се одећа суши и да можете да затворите врата, задржати топлоту унутра или подстакнете проток ваздуха држећи прозор отвореним”, упозорава Лоренс.
Такође, препоручује се да одећу сушите близу извора топлоте, попут радијатора, али никако директно.
"Не стављајте мокре предмете директно на радијатор јер ће то да подстакне испаравање воде у ваздух и довести до влажне просторије”, истакао је Смит.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ