Детерџент се ставља у изразито малим количинама, а сву одећу за тренинг морате прати са унутрашње стране и то на малим температурама због еластина које садрже у себи
Прање веша захтева једноставно селектовање према боји, прање са унутрашње стране и одабир омиљеног детерџента и омекшивача. Ипак, посебна "правила" важе за спортску одећу, која садржи доста еластина.
Прочитајте још: Отац замолио учитељицу да исправно изговара ИМЕ његове ЋЕРКЕ - Добио је ХИТАН позив у школу
Прва грешка при прању спортске одеће је стављање превише детерџента.
Честа је заблуда да ће употреба више детерџента боље опрати одећу. Заправо је супротно. Употреба превише детерџента створиће вишак сапуна, који ће само заробити прљавштину, бактерије и мирисе, уместо да их уклања.
Прочитајте још: Не контролишете шта дете ради на интернету? После овог текста ћете почети
Одећа за тренинг и друге активности обично се израђује од синтетичких материјала који добро делују на заштиту од зноја и одржавају нас "хладнима" током вежбања. Омекшивач тканине не реагује добро на те материјале.
Омекшивачи тканине делују тако што на нашој одећи остављају воштани премаз, како би одећа била мекша. Када то остане на спортској одјећи, то спречава њену способност да заштити од зноја.
Прочитајте још: Уколико вам дете има мање од 3 године, а дајете му чипс, остаће ТРАЈНЕ ПОСЛЕДИЦЕ
Како бисте то избегли, у потпуности прескочите омекшивач тканине или се одлучите за природну алтернативу - сипајте пола шољице белог сирћета у фиоку машине за прање веша тиоком последњег циклуса испирања.
Када је реч о температури циклуса прања, одећу за тренинг која садржи еластин морате прати на ниским температурама. Топлота може оштетити еластичност наше одеће, а упркос томе што одећа за тренинг може бити јако прљава треба је прати на ниским температурама.