Откривамо мале тајне великих мајстора које ће ти сачувати и време и новац
Многе је пандемија короне натерала да се сами офарбају код куће, иако им то никада није падало на памет, јер су тај проблем решавали код фризера.
С обзиром да су радње ових занатлија током године дуго биле затворене, многи су латили четкицу у своје руке.
Како би мисија комплетно успела, ако то радите и даље, ево пар савета који ће вам умногоме користити.
Фарбајте само корен
Мислимо на свеж, природан израстак. Константно фарбање целе дужине косе (нарочито крајева) оштећује косу, чини је сувом, лако ломљивом, а боја се на тим деловима више задржава па може бити превише интензивна. Зато не заборавите да редовно користите балзам који ће неговати ову проблематичну регију.
Радите по секцијама
Прво издвојите по један дебљи део косе напред изнад ушију са сваке стране, а затим остатак косе позади на два дела (целу косу на укупно 4 дела). После тога пуштајте један по један да би лакше и равномерније нанели боју.
Купите две кутије фарбе
Ако имате дугачку или превише густу косу, осигурајте се са две кутије фарбе како не би на пола посла морали да трчите до продавнице.
Почињати фарбање на неопраној коси
Остаци производа за косу попут балзама који се не испирају и лака за косу могу спречити апсорпцију фарбе. Зато оперите косу пре фарбања.
Покушавати да превише посветлите косу
Посветљивање више од пет нијанси захтева помоћ професионалца. Зато немојте превише експериментисати ако желите драстичну промену.
Прво намажите неколико мањих праменова да видите како ће примити боју. Тек кад то проверите, можете наставити даље.
Прати косу одмах после фарбања
Сачекај барем 48 сати. Толико је времена потребно да поре у власима „закључају“ боју, што ће спречити да она избледи.