Производи за сунчање у виду спреја су вероватно најлакши, најбржи и најпрактичнији начин да заштитите кожу од сунца
Делују као и друге врсте крема за сунчање (емулзије, гелови, стикови, итд.) у погледу заштите од сунчевог зрачења, с тим што је њихова главна разлика углавном у текстури. Вец́ину спрејева за заштиту од сунца кожа лако упија захваљујуц́и лаганом саставу, не остављајуц́и трагове масноц́е, а истовремено су водоотпорни. Ипак, постоје неки савети које вреди знати уколико су спрејеви ваш избор:
Обратите пажњу на количину спреја који наносите
Према Америчкој академији за дерматологију (ААД), количина креме за сунчање која је одраслој особи потребна да у потпуности покрије своје тело је отприлике она која стане на ваш длан. Пошто је тешко одредити колико сте спреја за заштиту од сунца прскали на кожу, правило је да прскате док ваша кожа не почне да сија. Такође, подједнако је важно уопштено запамтити да је бочица спреја за заштиту од сунца од око 150 мл довољна за око 6 наношења.
Нанесите добро и равномерно одмах након купања у мору
Да бисте били сигурни да нисте пропустили неко место и да сте крему за сунчање равномерно нанели на кожу, нанесите је одмах након купања. Не заборавите да покријете чак и тешко доступна места кремом за сунчање, као што су уши, чело, нос, табани и иза колена.
Спреј за заштиту од сунца не престаје да буде спреј...
Никада немојте наносити спреј за заштиту од сунца (као ни било који производ у спреју) у близини топлоте или нечег запаљивог (нпр. свец́е, итд.) или док пушите. Иако крема за сунчање није запаљив материјал, може бити када се користи у облику спреја. Зато се уверите да сте далеко од „опасних“ жаришта.
Додатни савет: Без обзира на врсту креме за сунчање коју користите, не смете заборавити да је поново нанесете на свака два сата када сте на отвореном или одмах након пливања или прекомерног знојења.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ