"Племена" истомишљеника на друштвеним мрежама
Готово у истом тренутку са појавом ковида-19, појавиле су се и поделе међу људима везане за однос према њему. Управо због тога многи су почели да траже групу у којој сви мисле као и они!
Откуд потреба да се све поменуто истиче и шири путем друштвених мрежа? Стварају ли се тако својевсрни кланови?
Прочитајте још: Седите пркрштених ногу? Ево зашто би то одмах требало да промените
- Друштвене мреже су посебна појава, коју још не разумемо довољно, али је у значајној мери преобликовала начин јавног комуницирања у веома негативном смеру - каже Зоран Миливојевић, психотерапеут.
Људи се информишу преко друштвених мрежа, изграђују своје ставове које затим промовишу ширећи их својим "пријатељима".
- Током времена формира се једно "племе" истомишљеника, које има вернике и првосвештенике који се посебно ангажују у мисији да своја уверења шире даље. Њихов доживљај је да су они спасиоци који "отварају очи" неинформисанима. А када неко пружи отпор и изрази сумњу у дати систем уверења, веома брзо се пређе на вређање и изражавање презира. Иако су друштвене мреже виртуелне, дакле илузија настала компјутерским програмом, емоције на њима су стварне и могу бити веома интензивне.
Прочитајте још: ПАЗИТЕ: Ове ствари могу озбиљно да вам угрозе живот!
Тако дођемо до тога да су људи добили потврду од истомишљеника да су њихова уверења истинита, и онда као ратници ратују са онима из других племена.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ