Сушење веша у затвореном простору подиже ниво влаге за до 30 посто.
То никако није добро за здравље укућана који удишу ту влагу и хемикалије од детерџента и омекшивача (јер и то у малим количинама испарава током сушења).
Према неким истраживањима, у ваздуху се могу наћи чак и канцерогене хемикалије. Уз то, код неких људи влага у ваздуху узрокује главобоље и проблеме са дисањем. То може значајно утицати и на астматичаре.
Прочитајте још: Нова заштита од ВИРУСА КОРОНЕ! Да ли бисте понели МИНИ-МАСКУ дизајнирану само за ношење у КАФИЋИМА и РЕСТОРАНИМА! (ВИДЕО)
- Влажно окружење подстиче раст буђи које могу отпустити своје споре, а оне узрокују алергијске реакције код неких људи. Буђ и споре гљива обично нису видљиве људском оку. У нормалним ситуацијама, људи ће кијати или кашљати ако удахну те споре, јер се тако наш имунитет бори с њима. Ипак, ако нисте осетљиви на буђ, можда никада нећете имати реакцију на њу. Астматичари који су осетљиви на споре гљива могу највише да пате у овим ситуацијама, јер то погоршава њихове симптоме - каже Фина Кени, из ирског Удружења астматичара.
Фото: Депозит
Прочитајте још: ИСПЛАЗИТЕ СЕ! Ево шта боја језика говори о здрављу вашег организма
Ако се веш суши на радијатору то ће, осим здравља укућана, ометати и проток топлине, односно смањиће се ефикасност радијатора, што у збиру води појачавању грејања и већим рачунима.
Такође, и сама влага која испарава ваздух чини хладнијим па, иако је термостат на истој температури, у стану ће бити хладније него иначе.
Осетљива одећа која се мокра ставља на радијаторе може се оштетити, пуцањем еластинских влакана у њој. Сушилица је одличан избор ако постоје могућности за то.
Прочитајте још: Ставите бели лук у УВО пре спавања и помоћи ће вам да се РЕШИТЕ БОЛА, ево и како
Свако ко веш суши у сушилици, каже како оно постаје изузетно мекано и често га није потребно пеглати, јер није згужвано као када се суши на ваздуху.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ