Постоје нека питања која изазивају дебату у многим домаћинствима. Тако да су неки уверени да се пешкир мора опрати након прве употребе. Међутим, логика би рекла да се из туша излази чист, па не можете ни да запрљате пешкир док се бришете њиме.
Можда постоје неке кожне бактерије које се лепе за пешкир, али су занемарљиве. То значи да се ваш пешкир заправо не запрља када га користите, што значи да је сасвим у реду да га поново користите. Важно је само да га окачите да се осуши одмах након купања. У супротном – ако данима остане наборан и влажан, због чега може да се развије непријатан мирис – треба га заменити.
Колико може да се користи исти пешкир?
Као опште правило, не би требало да користите свој пешкир више од три пута. После тога би било добро да га промените. Зашто? Сваки пут када се пешкир накваси, бактерије на њему добијају прилику да се шире и размножавају. После неког времена, пешкир постаје прилично прљав.
Друга тема за дискусију је дељење пешкира.
Да ли је безбедно да сви чланови домаћинства деле исти пешкир?
Иако би се многи сложили да је ово нехигијенска пракса, она је заправо прилично безбедна. Наиме, пошто укућани живе заједно, велика је шанса да већ имају исте кожне бактерије. Ипак, било би пожељно да свако има свој пешкир, посебно ако неко има неку инфекцију или кожно обољење.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ