Што је човек сиромашнији, то више обраћа пажњу на друге људе, саосећа са нечијом тугом, нуди се као раме за плакање и покушава да помогне колико може.
То је показала њујоршка студија објављена у магазину који се бави психолошким темама, а најважнији закључак је да степен емпатије опада са порастом материјалног богатства.
Прочитајте још: ЛИНКОЛН је три пута видео ВАНЗЕМАЉЦЕ, а ЗНАО је да ће бити УБИЈЕН
Истраживачи са Њујоршког универзитета анализирали су податке добијене на основу многобројних експеримената који су се бавили везом социјалног статуса и односа према другима. Тада су потврдили своју претпоставку - што је неко сиромашнији, већу пажњу поклања другим људима.
Научници су навели пример студије у оквиру које су испитаници били у улози пешака у Њујорку, са "Гугл" наочарима које су снимале све у шта су они гледали док су ходали.
Богатији уопште нису гледали у људе...
Тада се испоставило да су припадници вишег сталежа најмање времена провели гледајући пролазнике, а поготово оне који су били у неком проблему, продавали производе за ситан новац или просили. Представници радничке класе и они најсиромашнији обраћали су пажњу управо на људе у невољи.
Прочитајте још: Тражите је на ПОГРЕШНОМ месту! Вељко тврди да се АТЛАНТИДА налази на дну ДУНАВА, поседује и ДОКАЗЕ
Ове резултате потврдила је и онлајн студија спроведена на готово 400 испитаника којима су истраживачи приказивали по неколико парова фотографија, а свака је садржала по једно лице и пет објеката.
Када су их замолили да кажу да ли су фотографије исте или различите, добростојећим испитаницима требало је много више времена да примете када је лице било промењено. Социјални статус, с друге стране, није утицао на то да ли су примећивали промене на објектима или не.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ