Što je čovek siromašniji, to više obraća pažnju na druge ljude, saoseća sa nečijom tugom, nudi se kao rame za plakanje i pokušava da pomogne koliko može.
To je pokazala njujorška studija objavljena u magazinu koji se bavi psihološkim temama, a najvažniji zaključak je da stepen empatije opada sa porastom materijalnog bogatstva.
Pročitajte još: LINKOLN je tri puta video VANZEMALJCE, a ZNAO je da će biti UBIJEN
Istraživači sa NJujorškog univerziteta analizirali su podatke dobijene na osnovu mnogobrojnih eksperimenata koji su se bavili vezom socijalnog statusa i odnosa prema drugima. Tada su potvrdili svoju pretpostavku - što je neko siromašniji, veću pažnju poklanja drugim ljudima.
Naučnici su naveli primer studije u okviru koje su ispitanici bili u ulozi pešaka u NJujorku, sa "Gugl" naočarima koje su snimale sve u šta su oni gledali dok su hodali.
Bogatiji uopšte nisu gledali u ljude...
Tada se ispostavilo da su pripadnici višeg staleža najmanje vremena proveli gledajući prolaznike, a pogotovo one koji su bili u nekom problemu, prodavali proizvode za sitan novac ili prosili. Predstavnici radničke klase i oni najsiromašniji obraćali su pažnju upravo na ljude u nevolji.
Pročitajte još: Tražite je na POGREŠNOM mestu! Veljko tvrdi da se ATLANTIDA nalazi na dnu DUNAVA, poseduje i DOKAZE
Ove rezultate potvrdila je i onlajn studija sprovedena na gotovo 400 ispitanika kojima su istraživači prikazivali po nekoliko parova fotografija, a svaka je sadržala po jedno lice i pet objekata.
Kada su ih zamolili da kažu da li su fotografije iste ili različite, dobrostojećim ispitanicima trebalo je mnogo više vremena da primete kada je lice bilo promenjeno. Socijalni status, s druge strane, nije uticao na to da li su primećivali promene na objektima ili ne.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU