Сезона учења је поново кренула
Аустралијски стручњак за студије открила је свој безопасни трик за памц́ење било чега готово тренутно - а многи су прокоментарисали да функционише.
Др Сара Рав, доктор медицине и специјалиста за животни стил, има више од 1,9 милиона пратилаца на ТикТок-у, где дели савете за учење и продуктивност. Након што је описала процес у четири корака, за памц́ење информација постала је веома позната, преноси Дејли мејл.
"Запамти било шта истог тренутка са овим триком. Застрашујуће је колико добро функционише", најавила је Сара на свом видеу који је убрзо постао виралан - прегледан је више од 2 милиона пута.
- Рав је истакла да је први корак прочитати материјал у својој гласи, а потом га поново прочитати, али наглас!
- Потом затворите очи и изговорите информацију наглас по сећању. Последњи и четврти корак је да запишите по сећању шта сте научили.
Људи су у коментарима тврдили да су испробали дату технику и да стварно даје резултате, али да је с друге стране прилично незгодна за употребу када је реч о обимном градиву.
@сарахрав Тхис меморy хацк ис ИНСАНЕ! Усе ит то меморисе алл yоур сцхоол wорк ИНСТАНТЛY анд гет ахеад 💯✅🧠👩🏽🎓 - #студyхацкс #студyток #меморyхацкс #браинтраининг #студyтипс ♬ Дие Фор Yоу - Ремиx - Тхе Wеекнд & Ариана Гранде
Фејнманова техника учења у четири корака за обимно градиво
Сара је, пак, у једном другом снимку објаснила да обожава такозвану Фејнманову технику учења у ситуацијама када је потребно одједном усвојити много нових информација.
Метод учења у четири корака креирао је амерички физичар и добитник Нобелове награде Ричард Фејнман. Подразумева учење садржаја, а потом покушавање да предајете научено некоме ко уопште није упознат са темом као што је дете.
"То ће вас приморати да поједноставите садржај, користите аналогије и примере како бисте другој страни све боље објаснили, а ово је посебно корисно за разумевање области које чак ни сами у потпуности не разумете. Такође ће вас подстаћи да запамтите све информације, јер када предајете, говорите ствари нагласа, користећи и говор тело и потпуно се ангажујући да пренесете своју поруку", објашњава ова Аустралијанка.
После "предавања" неупућеној страни, требало би да поново пређете области у којима сте запели, као и да развијете боље начине да их објасните. Четрвти корак подразумева да поново покушавате са предавањима све док оно не буде савршено.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ