Невербална комуникација је начин којим људи комуницирају без речи, било намерно или не.
Невербално понашање се користи за изражавање емоција, показивање ставова, одражавање особина личности и подстицање или мењање вербалне комуникације.
Научите да разликујете позитиван и негативан говор тела. Често се говор тела може поделити у 'негативан' или 'позитиван'. Кад се нечије тело напне, то је уобичајени негативни израз, који може бити повезан са стресом, нелагодом или љутњом.
Прочитајте још: Ово сигурно нисте знали о вашим омиљеним јунацима из цртаних филмова (ВИДЕО)
С друге стране, позитиван говор тела, попут опуштања тела или угодног одмора, може да укаже на срећу и поверење.
Кад је неко тужан, глас му подрхтава и знатно је тиши. Бржи, веселији глас указује на срећу.
Обратите пажњу на висину гласа
Типична висина нечијег гласа може се променити у зависности од расположења. Кад је неко тужан, глас му подрхтава и знатно је тиши. То значи да ће особа причати спорије. Бржи, веселији глас указује на срећу.
Погледајте им прсте
Ово можда звучи необично, али кад прсти особе нису укочени и испружени или стиснути, то вероватно значи да им је лако. Не ходамо около с потпуно испруженим прстима. Кад имате ону природну закривљеност и нема напетости, то даје до знања да се неко добро осећа и да је опуштен.
Фото: Депосит
Погледајте њихов стисак
Неки људи ће вероватно стиснути шаку у стресним ситуацијама. Ако неко већ држи чашу или шољу, можда ће држати чвршће.
Морате обратити пажњу на ширу слику кад читате нечије емоционално стање.
Прочитајте још: Здрав напитак, али на боју зуба утиче више од КАФЕ
Обратите пажњу на њихово кретање
Ако се особа креће више него иначе, то може бити знак нервозе. Осим тих знакова, знакови нервозе могу укључивати махање ногом, грицкање ноктију или усница, стискање руку и слично. Дисање постаје плитко, а покрети руку и главе постају брзи. Наравно, све то зависи од нивоа нервозе.
Погледајте ширу слику
Последњи савет је дефинитивно најважнији. Посматрање израза лица може бити користан први корак, али ти изрази нису увек тачни. Кад се осећамо на одређени начин, али не желимо да људи знају како се ми осећамо, покушавамо то да прикријемо. Али, други знакови, попут говора тела обично одају како се заиста осећамо.
Прочитајте још: Имате НОЋНЕ МОРЕ? Промените навике и решите проблем
Без обзира комуницирате ли виртуално или уживо, важно је добити ширу слику. Другим речима, немојте само читати изразе лица. Такође, узмите у обзир и говор тела или вербалне знакове.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ