Тоалет папир у свету не користи чак 70 посто људи
Пре појаве тоалет људи су користили разне ствари за брисање, од лишћа, траве, папрати, па све до кукурузних клипова, кори од воћа, снега и воде.
Прочитајте још: Док је чекао супругу код олтара, младожења урадио невероватну ствар и постао ХИТ на интернету (ВИДЕО)
Пре појаве самог тоалет папира, људи из високог сталежа, желели су да за своју кожу користе нешто финије, па су након одласка у WЦ, користили, конопљу, вуну или свилу, док су богати Римљани користили сунђер причвршћен за штап, који су држали у канти слане воде.
Пре појаве тоалет папира, људи су користили разне ствари како би се обрисали
Грцима су најдраже биле глина, шкољке, а понекад су посезали и за кокосовим љускама. Ескимима је снег и маховина били најпрактичнији начин, Викинзима вуна, а Американцима клипови кукуруза.
Постоје и они који би желели да га купе, али себи то не могу да приуште. Зато они и данас посежу за лишћем или водом
Оно што највише шокира је и чињеница, да више од 70 посто људи у свету, уопште не користи тоалет папир. Већина од њих је исламске вероисповести, којима религија налаже, да након велике нужде не смеју да се бришу папиром, већ да се оперу, због чега је честа појава у њиховим купатилима биде.
Фото: Деспоситос
Први тоалет папир произведен је у Америци
Први тоалет папир у ролни произведен је 189. године у Америци, а смислио га је Сет Вилер. Он је израчунао да човек у просеку за једну нужду потроши око 9 листића, али ако се њиме брише нос или скида шминка, онда тај број досеже до 57 листића дневно.
Прочитајте још: ЉУБАВ не зна за године: Младић у вези са 37 година старијом женом - "Она је једина за мене" (ВИДЕО)
Човек просечно потроши сто ролни годишње, што је отприлике 20 хиљада листића, а дневно се у свету произведе више од 83 милиона ролни.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ