Деца коју родитељи нису грлили довољно теже се у животу боре са стресом.
Oglas
Zagraljaj
Да ли сте знали да се грлимо у просеку 12 сати годишње, али да би требало да појачамо ову "дозу", јер је у питању природни антидепресив?! И не само то.
Прочитајте још: Велики златни брош и црвена сукња до пода... Лејди Гага поставила нове модне трендове (ФОТО)
Ништа није здравије нити слађе од загрљаја, зато што нам помаже да се осећамо вољеније, поштованије, признатије, сигурније, безбрижније... Па хајде онда да се грлимо, макар и под маскама, јер:
- Наука је доказала да је додир мелем за физички болна места, јер се приликом грљења мишићи опуштају и тако се ослобађа накупљена тензија у телу.
- Истраживања показују да пацијенти лакше подносе лоше вести ако им их лекар саопшти тако што их у том моменту загрли или бар овлаш додирне.
- Аустралијски научници су потврдили да приликом размене загрљаја долази до отпуштања окситоцина и снижавања нивоа кортизола, па се тако умањује доживљај стреса или тескобе, а повећава осећај среће и задовољства.
- Истраживање са Универзитета Емори је указало да загрљај има моћ да ублажи емоционалну рану и избрише старе ожиљке настале као последица усамљености, разочарања, издаје.
- Научници су небројено пута доказали да везе у којима се на грљење чека као на звезду падалицу, не могу да рачунају на дуговечност, или могу, али онда је у питању вишегодишње таворење у односу без блискости, радости и поверења.
- Поједине студије показују да деца која су недовољно грљена од рођења, касније науче да читају или ходају, а током живота се теже боре са стресом.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas