Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

Зашто богати купују УМЕТНОСТ која вреди МИЛИОНЕ? Одговор НИЈЕ зато што им се свиђа!

Често можемо видети како се уметничка дела продају на аукцијама, где достижу астрономске цене! И увек се нађе неко богат из високе класе да издвоји ту количину новца за једно уметничко дело.

1650568293_woman-g987ebfa9a_640.jpg
Фото: Пиксабеј
Oglas

Да ли сте се икада запитали зашто богати људи троше толико новца на уметност? На први поглед, можда ћете открити да нека од ових уметничких дела нису најлепше ствари које сте видели, нити да изазивају било какву емоцију у вама. Зашто онда то раде? Зашто троше на скупу уметност?

Прочитајте још: КАКО СЕ ПИШЕ: Да ли је правилно ОДЕЉЕЊЕ ИЛИ ОДЕЛЕЊЕ?

Вероватно сте мислили можда зато што им се свиђа или зато што се разумеју у уметност, али разлози су сасвим другачији, а ми вам наводимо неке од њих.

1. "Уцењен" стил живота 

Када сте богати и гламурозни, колекционарство уметничких дела постаје део вашег животног стила. Уметност је свакако на врху листе коју морате имати. Ако сте богати и не толико гламурозни, колекционарство уметничких дела је капија да постанете гламурозни. Уметничка дела су једноставно статусни симбол. Осим тога на аукцијама и изложбама долазе да буду виђени са познатим личностима, утицајним личностима од интереса и изузетно богатим људима.

2. Инвестиција 

Гледајући трендове у последњих 50 година, уметност се показала као одлично средство за улагање које колекционарима доноси рекордне приносе. У 2020, глобална продаја уметности и антиквитета достигла је процењених 50,1 милијарду долара. Неопходно је запамтити да се ово односи на уметност на високом нивоу само ако поседујете једну од њих.

3. Сачувана вредност 

Уметност је одличан начин за инвеститоре да диверзификују своја средства и колекционаре који желе да сачувају вредност. Додуше, уметност може бити ризична ако се купује без одговарајућег савета. Процене уметности се дешавају прилично другачије од берзи. Показало се да се уметност у великој мери штити од падова и оштећења. Током Другог светског рата и недавно у земљама склоним девалвацији својих валута, колекционари који су улагали у уметност пре и у то време изашли су на другу страну са више профита него што се очекивало.

4. Избегавање пореза 

Можда један од најважнијих разлога јесте избегавање пореза. Порески закони фаворизују колекционаре који редовно купују уметност високе вредности. У неким земљама богати људи купују уметност да би избегли порез. Узмите у обзир Сједињене Државе; на пример, ако продате слику и ставите новац у банку, морате платити порез на капиталну добит на њу. Али продаја једне слике да би се новац уложио у другу слику, сада је то уредан начин да се плати тај порез.

ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas