Лепота овог света јесте у разноликости, различитим културама, језицима, стилу облачења и традицији
Представљамо вам како изгледају церемоније венчања у различитим земљама широм света и који су њихови древни обичаји које различите културе негују и дан данас.
Прочитајте још: Седам особина МУДРИХ ЉУДИ: Немају везе са годинама и образовањем
1. У Индији и млада и младожења су прекривени пастом од куркуме непосредно пре церемоније венчања
Као део ритуала званог халди церемонија, индијске невеста и младожења обично су пре венчања прекривени светло жутом пастом од куркуме. Паста укључује и уље и воду, а удате жене су те које је наносе на срећни пар, да благослове и заштите пар. Верује се и да јарко жута боја куркуме доноси просперитет браку.
2. За народ Тујиа, обичај је да плачу пре церемоније
Народ Тујиа је етничка група у централној Кини. Пре церемоније венчања, обичај је да млада пусти сузе како би показала да не жели да се растане са породицом. Оно што следи је још занимљивије, јер млада касније почиње да пева тужне песме . Они који је посматрају процењују њену врлину и интелигенцију на основу тога колико добро може да пева ове песме.
3. У Индонезији се млада и младожења купају у води од различитог цвећа
Ова традиција се зове Сираман и обично се одржава неколико дана пре венчања. Родитељи младе и младожења одвојено их купају цветном водом направљеном од неколико различитих биљака. Туширање младенаца се врши да би се очистио њихов дух и припремио за њихово следеће путовање, брак.
4. У Конгу се младенци обично не смеју на дан венчања
У Демократској Републици Конго брак се сматра озбиљним послом, а млада и младожења се обесхрабрују да се смеју током читавог догађаја. Ово укључује церемонију, пријем, па чак и фотографије венчања. Осмех би имплицирао да пар није озбиљан по питању брака.
5. У Гватемали, младожењина мајка ломи звоно на пријему
Након што су младенци изговорили своје "И дос", младожењина мајка пуни керамичко звоно пиринчем, брашном и другим житарицама. Пре него што дозволи брачном пару да уђе у кућу, свекрва ломи звоно, које представља обиље и благостање у њиховом браку.
6. У Јапану, млада носи покривач за главу
Традиционални покривач за главу се зове Тсунокакусхи и требало би да покрије невестину перику обликовану у високу пунђу. Покривало за главу је направљено од беле свиле, која одговара белом кимону младе. Неки људи верују да се Цунокакуши носи да сакрије невестине „рогове“, који симболизују љубомору и себичност, како би она могла да постане нежна жена током брака.
7. У Италији, младожења изводи серенаде невести ноћ пре венчања
Ноћ пре венчања, будући муж организује серенаду за младу, уз помоћ својих пријатеља. Серенада би требало да буде изненађење за младу, па само остали чланови породице могу да знају када ће се тачно догодити.
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ