Lepota ovog sveta jeste u raznolikosti, različitim kulturama, jezicima, stilu oblačenja i tradiciji
Predstavljamo vam kako izgledaju ceremonije venčanja u različitim zemljama širom sveta i koji su njihovi drevni običaji koje različite kulture neguju i dan danas.
Pročitajte još: Sedam osobina MUDRIH LJUDI: Nemaju veze sa godinama i obrazovanjem
1. U Indiji i mlada i mladoženja su prekriveni pastom od kurkume neposredno pre ceremonije venčanja
Kao deo rituala zvanog haldi ceremonija, indijske nevesta i mladoženja obično su pre venčanja prekriveni svetlo žutom pastom od kurkume. Pasta uključuje i ulje i vodu, a udate žene su te koje je nanose na srećni par, da blagoslove i zaštite par. Veruje se i da jarko žuta boja kurkume donosi prosperitet braku.
2. Za narod Tujia, običaj je da plaču pre ceremonije
Narod Tujia je etnička grupa u centralnoj Kini. Pre ceremonije venčanja, običaj je da mlada pusti suze kako bi pokazala da ne želi da se rastane sa porodicom. Ono što sledi je još zanimljivije, jer mlada kasnije počinje da peva tužne pesme . Oni koji je posmatraju procenjuju njenu vrlinu i inteligenciju na osnovu toga koliko dobro može da peva ove pesme.
3. U Indoneziji se mlada i mladoženja kupaju u vodi od različitog cveća
Ova tradicija se zove Siraman i obično se održava nekoliko dana pre venčanja. Roditelji mlade i mladoženja odvojeno ih kupaju cvetnom vodom napravljenom od nekoliko različitih biljaka. Tuširanje mladenaca se vrši da bi se očistio njihov duh i pripremio za njihovo sledeće putovanje, brak.
4. U Kongu se mladenci obično ne smeju na dan venčanja
U Demokratskoj Republici Kongo brak se smatra ozbiljnim poslom, a mlada i mladoženja se obeshrabruju da se smeju tokom čitavog događaja. Ovo uključuje ceremoniju, prijem, pa čak i fotografije venčanja. Osmeh bi implicirao da par nije ozbiljan po pitanju braka.
5. U Gvatemali, mladoženjina majka lomi zvono na prijemu
Nakon što su mladenci izgovorili svoje "I dos", mladoženjina majka puni keramičko zvono pirinčem, brašnom i drugim žitaricama. Pre nego što dozvoli bračnom paru da uđe u kuću, svekrva lomi zvono, koje predstavlja obilje i blagostanje u njihovom braku.
6. U Japanu, mlada nosi pokrivač za glavu
Tradicionalni pokrivač za glavu se zove Tsunokakushi i trebalo bi da pokrije nevestinu periku oblikovanu u visoku punđu. Pokrivalo za glavu je napravljeno od bele svile, koja odgovara belom kimonu mlade. Neki ljudi veruju da se Cunokakuši nosi da sakrije nevestine „rogove“, koji simbolizuju ljubomoru i sebičnost, kako bi ona mogla da postane nežna žena tokom braka.
7. U Italiji, mladoženja izvodi serenade nevesti noć pre venčanja
Noć pre venčanja, budući muž organizuje serenadu za mladu, uz pomoć svojih prijatelja. Serenada bi trebalo da bude iznenađenje za mladu, pa samo ostali članovi porodice mogu da znaju kada će se tačno dogoditi.
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU