Лалит Патидар (17) из малог села Нандлета у Индији болује од ретког синдрома "вукодлака" због чега му је цело тело прекривено длакама, због чега се често налазио на мети сурових и окрутних коментара
Овом младићу је од шесте године тело покривено длакама, тада му је дијагностикована хипертрихоза, изузетно ретко стање које је од средњег века па до данас пронађено код 50-ак људи, због чега су га у школи вршњаци називали мајмуном и бојали се да ће их угристи.
Прочитајте још: Одгајала пасторка више од 13 година, па се УДАЛА ЗА ЊЕГА: Младићевом оцу срце сломљено - "Варала ме са мојим сином у соби поред"
- Долазим из нормалне породице, отац ми је пољопривредник, а ја сам тренутно матурант. Истовремено помажем оцу у пољопривредним пословима - рекао је младић и додао:
- Имам оволико длака по телу цео живот. Моји родитељи кажу да ме је лекар обријао при рођењу, али нисам приметио да је нешто другачије на мени све док нисам имао око шест или седам година. Тада сам први пут схватио да ми длаке расту по целом телу, као никоме другомкога сам познавао. Нема историји длаковости у мојој породици, ја једини имам ту болест.
Упркос реакцијама околине Лалит не одустаје од својих снова, а жеља му је да постане Јутјубер.
- Нисам се узнемирио кад су почеле да ми расту длаке јер сам тада била јако млад, али су се моји укућани и моји родитељи јако забринули. Деца су се бојала када би ме видела, а ја као дете нисам знао разлог. Док сам био мали, људи су ме гађали камењом што је непоштено према једном детету. Како сам одрастао, схватио сам да по целом телу има длаке, по чему сам се и те како разликовао од осталих - истакао је.
Лалит се успешно бори са свиме што доноси овај синдром.
- За сада, нема лека. Сечем длаке ако осећам да превише расту. То је као коса на глави, наставиће да расте, немам другог начина да то решим и не јерујем да ће икада бити лека - напоменуо је.
Овај младић из Индије поручио је да свако заслужује поштовање без обзира на то како изгледа.
- Важно је бити сретан, али и учинити друге срећним - рекао је.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ