Совјетски океанолог је успео да побегне на Запад скочивши са брода у океан и пливао је без престанка три дана и три ноћи...
Чак и када ситуација изгледа безизлазно, могуће је пронаћи излаз - само ако имате довољно храбрости и памети. То је показао совјетски океанолог Станислав Курилов.
Прочитајте још: "Свевидеће око" је ДОКАЗ: Међу нама су ПОСМАТРАЧИ и то је разлог зашто нас ВАНЗЕМАЉЦИ ОТИМАЈУ
Рођен у Владикавказу, на југу Русије, 1936. године, одмалена је волео воду и пливање. Покушао је чак да се као малолетник запосли у Балтичкој флоти, што му није успело. Студирао је психологију, завршио наутичку школу, а дипломирао океанологију у Лењинградском хидрометеоролошком заводу.
Био је инструктор роњења у Владивоскоку.
После тога радио је у огранку Института за океанологију Академије наука СССР-а у Лењинграду, био инструктор роњења у дубоком мору на Институту за биологију мора у Владивостоку.
Осим мора, привлачила га је и јога, коју је учио из прокријумчарених књига, јер је то била табу-тема у СССР-у, и почео озбиљно да размишља о одласку из земље.
Брод "Совјетски Савез" кренуо је ка екватору...
Курилов је почео да тражи начин за бекство, а излаз се појавио спонтано, када је угледао рекламу за крстарење бродом "Совјетски Савез", који је децембра 1974. полазио из Владивостока и требало да плови до екватора и назад. Будући да није било предвиђено пристајање у луке, није mу билапотребна излазна виза.
Прочитајте још: АНТАРКТИК крије НАЈВЕЋУ ТАЈНУ на свету: АТЛАНТИДА се налази под ледом?
Без проблема се укрцао и, израчунавши оптималну руту на мапи, у ноћи 13. децембра 1974. Станислав је скочио са крме са висине веће од 12 метара. Чудесно је избегао да га раскомада пропелер, навукао је пераја и маску и запливао према обали.
Пливао је на отвореном океану три дана...
Без сна, хране и воде за пиће, и без икакве додатне опреме, пливао је отвореним океаном готово три дана и ноћи. Коначно је доспео до обале острва Сиаргао (Филипини). Због проблема са навигацијом и струјама, планираних осамнаест километара претворило се у скоро стотину. Издржљивост коју је показао Курилов, по његовим речима, била је резултат дугогодишњег вежбања јоге.
Без сна, без хране, без одмора допловио је до...
Информације у бекству убрзо су доспеле у међународну штампу, и после истраге од стране филипинских власти и притвора, депортован је у Канаду и добио канадско држављанство. У одсуству је у СССР-у осуђен на 10 година робије - због издаје земље.
Прочитајте још: Сељак је ископао ЧИНИЈУ и свима је било јасно да је ВЕОМА СТАРА, а онда је уследио ШОК и питање: КАКО ЈЕ СТИГЛА ОВДЕ?
У Канади је Курилов прво био пица-мајстор, али убрзо је остварио свој сан и почео да ради за канадске и америчке компаније које су се бавиле истраживањем мора (проналажење минерала на Хавајима, рад на Арктику, океанографска истраживања у екваторијалним водама).
У Канади је радио као пица мајстор, а онда постао израелски држављанин.
Током једног од својих радних путовања у САД, састао се са израелским писцима Александром и Нином Воронел. На њихов позив посетио је Израел, где је упознао тамошњу новинарку Јелену Гандељеву, 1986. су се венчали и Курилов је постао израелски држављанин.
Прочитајте још: Мистерија Хртковаца БРУЈИ СРБИЈОМ: После ЗЛАТНЕ КАЦИЦЕ, лопови ПЉАЧКАЈУ римске виле под окриљем ноћи и траже БЛАГО (ФОТО)
Изгледало је да је све "дошло на своје": бавио се послом који воли, био је са женом коју воли и био је - слободан... А онда се догодило нешто што, теоретски, не би требало да се деси искусном рониоцу: 29. јануара 1998, приликом роњења на Тиберијадском језеру у Израелу, ослобађајући апаратуру које је била упетљана у рибарске мреже - Курилов се заплео у мреже и остао без кисеоника. Сахрањен је у Јерусалиму на мало познатом гробљу немачке заједнице темплара.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ