Sovjetski okeanolog je uspeo da pobegne na Zapad skočivši sa broda u okean i plivao je bez prestanka tri dana i tri noći...
Čak i kada situacija izgleda bezizlazno, moguće je pronaći izlaz - samo ako imate dovoljno hrabrosti i pameti. To je pokazao sovjetski okeanolog Stanislav Kurilov.
Pročitajte još: "Svevideće oko" je DOKAZ: Među nama su POSMATRAČI i to je razlog zašto nas VANZEMALJCI OTIMAJU
Rođen u Vladikavkazu, na jugu Rusije, 1936. godine, odmalena je voleo vodu i plivanje. Pokušao je čak da se kao maloletnik zaposli u Baltičkoj floti, što mu nije uspelo. Studirao je psihologiju, završio nautičku školu, a diplomirao okeanologiju u Lenjingradskom hidrometeorološkom zavodu.
Bio je instruktor ronjenja u Vladivoskoku.
Posle toga radio je u ogranku Instituta za okeanologiju Akademije nauka SSSR-a u Lenjingradu, bio instruktor ronjenja u dubokom moru na Institutu za biologiju mora u Vladivostoku.
Osim mora, privlačila ga je i joga, koju je učio iz prokrijumčarenih knjiga, jer je to bila tabu-tema u SSSR-u, i počeo ozbiljno da razmišlja o odlasku iz zemlje.
Brod "Sovjetski Savez" krenuo je ka ekvatoru...
Kurilov je počeo da traži način za bekstvo, a izlaz se pojavio spontano, kada je ugledao reklamu za krstarenje brodom "Sovjetski Savez", koji je decembra 1974. polazio iz Vladivostoka i trebalo da plovi do ekvatora i nazad. Budući da nije bilo predviđeno pristajanje u luke, nije mu bilapotrebna izlazna viza.
Pročitajte još: ANTARKTIK krije NAJVEĆU TAJNU na svetu: ATLANTIDA se nalazi pod ledom?
Bez problema se ukrcao i, izračunavši optimalnu rutu na mapi, u noći 13. decembra 1974. Stanislav je skočio sa krme sa visine veće od 12 metara. Čudesno je izbegao da ga raskomada propeler, navukao je peraja i masku i zaplivao prema obali.
Plivao je na otvorenom okeanu tri dana...
Bez sna, hrane i vode za piće, i bez ikakve dodatne opreme, plivao je otvorenim okeanom gotovo tri dana i noći. Konačno je dospeo do obale ostrva Siargao (Filipini). Zbog problema sa navigacijom i strujama, planiranih osamnaest kilometara pretvorilo se u skoro stotinu. Izdržljivost koju je pokazao Kurilov, po njegovim rečima, bila je rezultat dugogodišnjeg vežbanja joge.
Bez sna, bez hrane, bez odmora doplovio je do...
Informacije u bekstvu ubrzo su dospele u međunarodnu štampu, i posle istrage od strane filipinskih vlasti i pritvora, deportovan je u Kanadu i dobio kanadsko državljanstvo. U odsustvu je u SSSR-u osuđen na 10 godina robije - zbog izdaje zemlje.
Pročitajte još: Seljak je iskopao ČINIJU i svima je bilo jasno da je VEOMA STARA, a onda je usledio ŠOK i pitanje: KAKO JE STIGLA OVDE?
U Kanadi je Kurilov prvo bio pica-majstor, ali ubrzo je ostvario svoj san i počeo da radi za kanadske i američke kompanije koje su se bavile istraživanjem mora (pronalaženje minerala na Havajima, rad na Arktiku, okeanografska istraživanja u ekvatorijalnim vodama).
U Kanadi je radio kao pica majstor, a onda postao izraelski državljanin.
Tokom jednog od svojih radnih putovanja u SAD, sastao se sa izraelskim piscima Aleksandrom i Ninom Voronel. Na njihov poziv posetio je Izrael, gde je upoznao tamošnju novinarku Jelenu Gandeljevu, 1986. su se venčali i Kurilov je postao izraelski državljanin.
Pročitajte još: Misterija Hrtkovaca BRUJI SRBIJOM: Posle ZLATNE KACICE, lopovi PLJAČKAJU rimske vile pod okriljem noći i traže BLAGO (FOTO)
Izgledalo je da je sve "došlo na svoje": bavio se poslom koji voli, bio je sa ženom koju voli i bio je - slobodan... A onda se dogodilo nešto što, teoretski, ne bi trebalo da se desi iskusnom roniocu: 29. januara 1998, prilikom ronjenja na Tiberijadskom jezeru u Izraelu, oslobađajući aparaturu koje je bila upetljana u ribarske mreže - Kurilov se zapleo u mreže i ostao bez kiseonika. Sahranjen je u Jerusalimu na malo poznatom groblju nemačke zajednice templara.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU