Време је да се склоне тешки капути и бунде, али одложите их правилно да би вам поново служили следеће зиме.
Поједине одевне комаде не можете само ставити у веш машину и оправи, јер тканина може да се оштети. Капути и јакне нису јефтини и треба да трају што дуже.
Прочитајте још: Како да препознате одећу која ће се распасти после првог прања
Капути
Зимски капути се носе на хемијско чишћење, а ако нема потребе за тим напрскајте га мешавином воде и вотке и сотавите да се осуши. Вотка ће га дезинфиковати. Четком очистите прљавштину, а оковратник очистите влажном крпом са водом и сапуном.
Вунене ствaри
Вуна се скупља на високим температурама и не трпи центрифугу. Џемпере перите ручно у млакој води. Уместо детерџента користите шампон. Опране џемпере сложите, никада не вешајте на вешалицу.
Флеке од парфема се скидају шаком соли.
Прочитајте још: Колико је ефикасно чишћење ПЕНОМ ЗА БРИЈАЊЕ? Накиту враћа сјај, а за огледала је изврсна
Флеке од парфема на вуненим стварима некада ни после прања не могу да се скину. Поново их потопите у води у коју сте сипали шаку соли.
Пажљиво са прањем у машини Фото: Депозит
Перјане јакне
Перјане јакне не треба прати често, највише два пута током сезоне. Ако их перете у машини урадите то на најмањој температури, а онда је лепо раширите уместо да је обесите.
Прочитајте још: Да вам стакло у туш кабини буде чисто током целе године, примените овај једноставан трик од 30 секунди
Крзно
Крзно се чува у платненим врећама, никада у пластичним кесама. Претходно га напрскајте нафталином или другим средством против мољаца. Бунде држите на дрвеној вешаллици, никада металној. Два пута годишње истресите крзно дрвеним штапом.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ